توسعه پذیری ، يکي از بهترین ویژگی هاي iOS 8 اپل

تاکنون اپل در سیستم عامل iOS یک محیط شدیدا کنترل شده را در اختیار کاربران و توسعه دهندگان قرار داده بود و هر برنامه براساس فضایی که برای آن تعریف و محدود شده بود اجرا میشد. در اینچنین محیطی، تعامل بین اپ ها و همچنین کاربر با اپلیکشن بسیار محدود است. حتی در iOS نمی توان به فایل های یک اپ از دورن یک اپلیکشن دیگر دسترسی داشت. البته شاید همین محدودیت ها و قوانین سفت و سخت بوده که این سیستم عامل را به یکی از امن ترین سیستم عامل های دنیا تبدیل کرده است.

به هر حال دیروز اپل سیستم عامل iOS 8 را معرفی کرد و به نظر می رسد که این روند برروی این نسخه تغییر کرده است. ظاهرا بخش “توسعه پذیری” iOS با پیشرفت هایی مثبت روبرو بوده است. برای اولین بار اپل به توسعه دهندگان این امکان را داده تا به هسته سیستم اپ و گزینه های مرتبط با آن دسترسی داشته باشند. به لطف این “توسعه پذیری” کاربران iOS قادرند تا گزینه های جدیدی را به آن اضافه کنند، از جمله:

  • اضافه کردن گزینه های مورد نیاز برای به اشتراک گذاری در منوهای سیستم
  • فیلترهای واسط برای استفاده در اپلیکشن های عکس
  • ویجت های مختلف برای قرار گرفتن در نوتیفیکیشن سنتر
  • پلاگین های متنوع و مختلف سافاری همانند Bing Translate یا اضافه کردن موضوعی در لیست علاقه مندی ها
  • (حتی) اضافه کردن یک کیبورد جدید مانند Swype

علاوه بر این، iCloud Drive پلی را برروی شکاف های موجود ایجاد می کند، شکافی که بین فایل های ذخیره شده در اپلیکشن های فردی بود. با استفاده از پنل iCloud Drive کاربر می تواند براحتی فایل های ذخیره شده را در اپلیکشن های دیگر باز کند. این نسخه از iOS 8 در پاییز سال جاری بطور رسمی در اختیار کاربران قرار می گیرد و باید دید کاربران و توسعه دهندگان چه واکنشی به تغییرات ایجاد شده خواهند داشت.

ویژگی مورد علاقه شما در iOS 8 چیست؟ منتظر چه ویژگی جدیدی برروی iOS 8 بودید که دیروز از سوی اپل معرفی نشد؟

منبع : gsmarena

 

 Extensibility may be iOS 8 best feature

Apple’s iOS has so far been a tightly controlled application environment where each app runs in its own sandbox and you hardly have any interaction between the apps. iOS is a place where you can’t even access one app’s files from within another one.

Well, as of iOS 8 this seems finally about to change (to a reasonable extent). Enter Extensibility.

For the first time ever Apple will be giving developers access to enhance the core system apps and options.

Thanks to Extensibility, the iOS users will finally have a chance to add new stuff such as:

    Third-party options for sharing in the system menus
    Third-party filters in the Photos app
    Third-party widgets in the Notification Center
    Third-party Safari plugins such as Bing Translate or Add something to a wishlist
    And even third-party keyboards such as Swype

Furthermore, iCloud Drive will bridge the gap, which exists between the files stored in individual apps. Using the iCloud Drive panel you can easily open files stored in other apps.

What I am still waiting for is a more meaningful way to utilize the lockscreen for delivering at a glance info of my choosing and an option to pick new default system apps – such as a new default Mail app or a new default web browser. Not to mention the lack of a split screen view on the iPad.

What about you? What is your iOS 8 favorite feature and which part of your reasonable wishlist has still not seen daylight?

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*