کیبورد QuickType در iOS 8 عادات شما را یاد گرفته و کلمات را پیش بینی می کند

apple QuickType keyboard

تنها در دقایقی پیش اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان WWDC کیبرد QuickType را معرفی کرد. این کیبورد جدید می‌تواند عادات تایپی شما را پیش‌بینی کند و قرار است همراه با iOS 8 عرضه شود.به نظر می‌رسد سیستم عملکرد این کیبورد شبیه به اپلیکیشن معروف کیبورد SwiftKey است. اپلیکیشن SwiftKey یکی از پرطرفدار‌ترین اپلیکیشن‌های جانبی کیبورد در سیستم عامل اندروید است; کیبورد جدید سیستم عامل iOS 8 می‌تواند کلمه بعدی که می‌خواهید تایپ کنید را بر اساس ترکیب جمله و عادات شما در گذشته حدس بزند.

Craig Federighi بر روی صحنه کنفرانس WWDC 2014 گفت: “این کیبورد از تمام فعالیت‌های شما در دستگاه یاد می‌گیرد و از حریم شخصی شما نیز به خوبی محافظت می‌کند”. کیبورد QuickType شبیه به بسیاری از کیبورد‌های اندرویدی و ویندوز فونی از قابلیت کشیدن دست بر روی حروف و سپس تایپ شدن کلمات به صورت خودکار (swipe-to-type) نیز بهره می‌برد.

apple QuickType keyboard apple QuickType keyboard apple QuickType keyboard apple QuickType keyboard

مشخص است که اپل از زمان بسیار قبل و از همان زمان رونمایی iOS 5 در حال کار بر روی QuickType بوده است. قرار بود اپلیکیشن SwiftKey به عنوان یک کیبورد نوت بردار برای سیستم‌عامل iOS در ماه ژانویه عرضه شود و تبدیل به رقیبی سرسخت برای کیبورد پیش‌فرض این پلتفرم شود اما اپل به خوبی قائده بازی را می‌داند و دیگر چنین اجازه‌ای را به اپلیکیشن‌های جانبی نخواهد داد.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*