تماشا کنید : اتومبیل بتمن (بتموبیل) در رالی گامبال ۲۰۱۴

Team-Galag-Batman

Gumball نام رالی سالیانه ای است که انگلیسی آن را تدارک می بینند و بدلیل مسافت ۳۰۰۰ مایلی اش به Gumball 3000 معروف شده.اتفاق جالب رالی گامبال امسال حضور نمونه واقعی اتومبیل بتمن ( بتموبیل ) در این رویداد است که جذابیت آن را دو چندان کرده است.

اما رالی گامبال ۲۰۱۴ در روز چهاردهم خردادماه ۹۳ و از ایالت میامی آغاز شد و بعد از گذشتن از آتلانتا، نهایتا در روز سوم در نیویورک سفر ماجراجویان در ایالت متحده به پایان می رسد. بعد از آن خودروها با هواپیما به اروپای غربی برده می شوند. در آنجاهم رالی گامبال از ادینبرگ (Edinburgh) اسکاتلند شروع شده و با عبور از منچستر، لندن، پاریس، بارسلونا سرانجام بعد از یک هفته در آیبیزا به پایان می رسد.

این نکته را هم فراموش نکنید که هزینه ورودی هر خودرو (با ۲ سرنشین) در رالی گامبال ۲۰۱۴ دقیقا ۴۰,۰۰۰ پوند یا معادل ۶۷,۰۰۰ دلار بود و به ازای هر نفر اضافه هم (نهایتا تا ۴ نفر) باید حدود ۳۳,۰۰۰ دلار پرداخت کرد.

Team-Galag-Batman Team-Galag-Batman Team-Galag-Batman Team-Galag-Batman

اما عجیب ترین و یکی از خاص ترین خودروهای حاضر در رالی گامبال ۲۰۱۴ خودروی بدل بتموبیل در سه گانه شواله تاریکی است؛ از آنجایی که از بتموبیل تامبلر (Tumbler) تنها ۴ دستگاه ساخته شده و این روزها هم معلوم نیست که این ۴ دستگاه در کجا نگهداری می شوند، مهندسین عربستانی Team Galag دست به کار شده و تامبلری برای خودشان ساخته اند!

این تامبلر که بیش از ۶۰ سانتیمتر از هامر H1 طویل ترست، حدود ۲.۵ تن وزن دارد و مجهز به انجین ۶.۲ لیتری V8 با قدرت ۴۰۰ اسب به همراه سیستم اگزوز Cherry Bomb است.

در ادامه ۴ ویدیو از این خودرو شگفت انگیز را در رالی گامبال ۲۰۱۴ مشاهده خواهید کرد :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*