دانلود کنید نسخه جدید مرورگر فایرفاکس برای هماهنگی بیشتر با ویندوز ۱۰ منتشر شد

هرچند که مدیر عامل کمپانی موزیلا پیش از این صراحتا نارضایتی خود را از سیاست های جدید مایکروسافت در مورد نحوه تغییر نرم‌افزار های پیش فرض در این سیستم عامل ، اعلام کرده بود.با این حال موزیلا چاره ای جز هماهنگ کرد مرورگر محبوب خود یعنی فایرفاکس با این نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز ، ندارد.در همین راستا به تازگی موزیلا نسخه جدید مرورگر فایرفاکس را برای هماهنگی بیشتر با ویندوز ۱۰ منتشر کرده است.در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با این آپدیت جدید فایرفاکس می توانید آن را دانلود کنید.

عرضه ویندوز جدید مایکروسافت همراه با برنامه اج به عنوان مرورگر پیش فرض موجب نارضایتی مدیرعامل موزیلا شد. مدیر عامل این شرکت طی نامه‌ای سرگشاده نارضایتی خود را از اقدام جهت‌گیرانه مایکروسافت به مدیر عامل این شرکت اعلام کرد. موزیلا معتقد بود کاربران ویندوز ۱۰ گزینه‌ کافی برای انتخاب سایر مرورگرها را در اختیار ندارند و به همین دلیل اغلب از مایکروسافت اج استفاده خواهند کرد.

به هر حال موزیلا در تلاش برای از دست ندادن کاربران خود، مرورگر فایر فاکس را به نسخه ۴۰ بروزرسانی کرده و مدعی شده است که ظاهر این مرورگر جدید متناسب با ویژگی‌های ویندوز ۱۰ تغییر کرده است. اکنون کاربران می توانند آخرین نسخه فایرفاکس را به منظور تجربه‌ای جدید در ویندوز ۱۰ دانلود کرده یا مرورگر خود را آپدیت کنند.

نگاه اولیه به طراحی ظاهری رابط کاربری جدید فایرفاکس تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد.بلافاصله پس از بروزرسانی، صفحه جدیدی در مقابل کاربر ظاهر می‌شود که حاوی توضیحاتی درباره این آپدیت است و کاربر را به استفاده از فایرفاکس به عنوان مرورگر اصلی ویندوز ۱۰ تشویق می کند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، کاربران می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات، سیستم و سپس اپلیکیشن‌های پیش فرض، برنامه‌های پیش فرض و اصلی خود را برای باز کردن محتوای مختلف انتخاب کنند.

به نظر می‌رسد هدف اصلی موزیلا از عرضه این بروزرسانی، تشویق کاربران به استفاده از این برنامه به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ و نه بروزرسانی رابط کاربری بوده است.

برای دانلود و یا بروزرسانی به نسخه ۴۰ مرورگر موزیلا فایرفاکس به این صفحات مراجعه کنید :  نسخه انگلیسی | نسخه فارسی

منبع : venturebeat

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه