جایگاه نخست ثبت اختراع

هواوی با کنار زدن سامسونگ، در جایگاه نخست ثبت اختراع در سال 2021 قرار گرفت

شرکت هواوی در سال 2021 موفق شد جایگاه نخست ثبت اختراع را در جهان تصاحب کند. پس از این کمپانی، سامسونگ رتبه دوم را از آن خود کرده است.

ثبت اختراعات همواره نشان دهنده رشد و پیشرفت یک ملت یا کمپانی بوده است. در این میان حوزه تکنولوژی بیشترین میزان پتنت یا ثبت اختراع را به خود اختصاص داده است.

سال ۲۰۲۱ با تمام پستی و بلندی‌هایش گذشت و هم اکنون چند ماه از سال میلادی جدید سپری شده است. در سالی که گذشت هواوی صدرنشین فهرست اختراعات ثبت شده جهان شد. چینی‌ها همچون همیشه با پشتکار زیاد خود و کوشش‌های فراوان توانستند پشت کره‌ای‌ها را به خاک بمالند و جایگاه سامسونگ را در این فهرست به رتبه دوم انتقال دهند.

جایگاه نخست ثبت اختراع در سال 2021

در تاریخ ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، اداره ثبت اختراعات اروپا فهرست شاخص ثبت اختراعات سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. بر اساس آمار و نتایج موجود، کمپانی هواوی با ۳۵۴۴ پتنت در جایگاه نخست ایستاده و پس از آن سامسونگ با ۳۴۳۹ اختراع قرار دارد. رتبه سوم نیز با ۲۴۲۲ پتنت از آن ال جی است.

جایگاه نخست ثبت اختراع

گفتنی است که سامسونگ در سال ۲۰۲۰ موفق شد با ۳۲۷۶ اختراع در جایگاه اول بایستد و البته ال جی دو سال متوالی است که جایگاه سوم را تصاحب کرده است. بر اساس آنچه اداره ثبت اختراعات اروپا منتشر کرده دیگر شرکت‌های معروف حوزه تکنولوژی به ترتیب عبارتند از: اریکسون با ۱۸۸۴ اختراع، زیمنس با 1720 پتنت، ریتیان تکنولوژی با 1623 ثبت اختراع، کوالکام با 1534 پتنت، سونی با 1465 اختراع، فیلیپس با 1311 پتنت و نهایتا بوش با 1289 ثبت اختراع.

سال 2021 سال نسبتا خوبی برای اداره ثبت اختراعات اروپا بود، چرا که توانست حدود 188 هزار و 600 اختراع را به ثبت برساند. این رقم نسبت به سال گذشته حدود 4.5 درصد رشد داشته که نشان از پیشرفت سطح اختراع‌های حوزه فناوری در سال گذشته است. علاوه بر این حوزه، سایر حوزه‌ها مانند ارتباطات دیجیتال 8.2 درصد، فناوری پزشکی حدود 8.1 درصد، فناوری کامپیوتر با 7.8 درصد و پس از آن ماشین آلات الکترونیکی با 6.4 درصد رشد روبه‌رو بوده‌اند.

جایگاه نخست ثبت اختراع

در این میان کشور آمریکا با 25 درصد درخواست ثبت اختراع در جایگاه نخست ایستاده و پس از آن آلمان با 14 درصد، ژاپن با 11 درصد، چین با 9 درصد، فرانسه با 6 درصد و کره جنوبی با 5 درصد قرار دارند. شرکت هواوی با وجود تحریم‌های شدید ایالات متحده توانسته تا دسامبر 2021 حدود 45 هزار اختراع را به ثبت برساند. هزینه تحقیق و توسعه این پتنت‌ها در سال گذشته به 142.7 میلیارد یوان رسیده و این عدد تقریبا 24.4 درصد از درآمد سالانه این کشور را تشکیل می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*