خودروی ملی امارات

اولین خودروی ملی امارات متحده عربی معرفی شد

اولین خودروی ملی امارات متحده عربی با نام الدمانی DMV۳۰۰ معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو تمام برقی آشنا خواهیم شد.

امارات متحده عربی طی سال‌های گذشته با سرمایه‌گذاری حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان پروژه طراحی و تولید خودروهای الکتریکی را آغاز کرد تا بتواند در آینده صنعت خودرو سهم زیادی را به خود اختصاص دهد. در همین راستا این کشور به تازگی از نخستین خودروی ملی خود با نام Al Damani DMV۳۰۰ پرده برداشت. این خودرو تمام برقی به شکل کامل در امارت طراحی و تولید شده است.

مشخصات اولین خودروی ملی امارات

خودرو برقی الدمانی DMV۳۰۰ در دو مدل پایه و پریمیوم با ظرفیت باتری 52.7 کیلووات ساعتی روانه بازار خواهد شد و با یک بار شارژ کامل می‌تواند بیش از 405 کیلومتر را بپیماید. همچنین اولین خودرو ملی امارات از قابلیت شارژر سریع در 30 دقیقه و شارژر معمولی در 8 ساعت بهره می‌برد. ضمن این که حداکثر سرعت آن نیز ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

خودروی ملی امارات

در حال حاضر مشخصات کاملی از این خودرو در دست نیست، اما خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که این خودرو در مدل پایه با قیمت حدود 34 هزار دلار و در نسخه پریمیوم با قیمت 39 هزار دلار به فروش خواهد رسید. همچنین انتظار می‌رود این خودرو به شکل سالانه در تعداد 55 هزار دستگاه تولید و روانه بازار شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خاک بر سر خودرو ساز ایرانی، فقط به دنبال دزدی از مردم مظلوم ایران است.