صرافی ارز دیجیتال

پشتیبانی به موقع؛ شرط رضایت کاربران از یک صرافی ارز دیجیتال

یکی از کلیدی‌ترین مفاهیم در دنیای تجارت نوین، «پشتیبانی و ارائه خدمات به مشتری به عنوان مهم‌ترین دارایی یک کسب‌وکار» است. فاکتوری که با وجود پیشرفت تکنولوژی، افزایش رقبا و افزایش حجم عظیمی از خودآموزها در بستر اینترنت، نه تنها از اهمیت آن کاسته نشده بلکه روز به روز با استفاده از ابزارهای آنلاین در حال تبدیل شدن به یک اصل در هر کسب و کاری است.

پشتیبانی در سیستم‌های مالی اما از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که در چنین بازارهایی کاربران به صورت 24 ساعته در حال معامله هستند و اهمیت موضوع بیشتر به این دلیل است که کاربران بخشی از سرمایه خود را در این بازار قرار داده‌اند و اگر در زمان انجام معامله مشکلی برای کاربری پیش آید تیم پشتیبانی می‌تواند با ارائه راهکار از هدر رفتن و به خطر افتادن سرمایه کاربر جلوگیری کند.

از سوی دیگر در بازار ارز دیجیتال که در چند سال اخیر افراد زیادی را به خود جذب کرده با کاربرانی مواجهیم که علاقه زیادی به یادگیری و سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند؛ همچنین این افراد نیاز دارند تا در کنار یادگیری از سرمایه خود نیز حمایت کنند که بار این موضوع هم بر دوش تیم پشتیبانی است.

نوبیتکس هم در ماه‌های گذشته توانسته با پشتیبانی به موقع، کاربران را در مسیر سرمایه‌گذاری بهتر و امن‌تر همراهی کند که همین موضوع در گزارش آخر سال نوبیتکس نمایانگر رشد قابل قبول این مجموعه از ابتدا تا انتهای 2021 است.

کاهش زمان انتظار برای پاسخگویی پشتیبانی آنلاین

یک نگاه اجمالی به نمودارها نشان می‌دهد که میزان انتظار برای پاسخگویی به چت‌های آنلاین در ژانویه 2021 کمی بیشتر از هزار ثانیه بوده؛ این زمان انتظار در ماه می همان سال به تقریباً 400 ثانیه و دسامبر به 65 ثانیه کاهش پیدا کرده است. این اعداد به ما می‌گویند به طور متوسط زمان انتظار کاربران برای پاسخگویی به چت‌های آنلاین پشتیبانی نوبیتکس در نیمه دوم سال 2021 به یک دهم میانگین ماه‌های ابتدایی کاهش پیدا کرده است.

صرافی ارز دیجیتال

البته این کاهش زمان انتظار در حالی رخ داده که کاربران بیشتری با نوبیتکس در ارتباط بوده‌اند. اگر سری به نمودار تعداد چت‌های آنلاین بزنیم، این رشد تعداد کاربران کاملا مشخص و مشهود است. مثلاً در ماه ژانویه 2021 تعداد تماس‌ها کمی بیشتر از 2 هزار نفر، در ماه ژوئن حدودا 3 هزار نفر و در ماه نوامبر به 5 هزار و 800 مورد بوده است. در نتیجه اینکه پشتیبانی نوبیتکس در سال 2021 با یک میلیون و 330 هزار نفر از کاربران این مجموعه گفت و گوی آنلاین داشته که عدد قابل توجهی است.

ناگفته نماند که پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس در 24ساعت شبانه‌روز فعال است. بیشترین تعداد گفتگوی آنلاین در روز از ساعت 11 تا 12 ظهر و شب‌ها هم حدود ساعت 18 تا 19 ثبت شده‌اند و تعداد گفتگو با این مجموعه به ترتیب بیش از 90 هزار و نزدیک به  70هزار بار بوده است.

پرکارترین ساعات تیم پشتیبانی

نمودارها نشان می‌دهد شنبه‌ها پرکارترین روز تیم پشتیبانی است. بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند هفته خود را با گفت و گو شروع کنند و 12 درصد کل تماس‌ها در روز شنبه انجام می‌شود و 10 درصد از تماس‌ها هم مربوط به روز پنجشنبه است. در این میان بین ساعات 11 و 12 بیشترین تماس‌ها با نوبیتکس برقرار شده است. البته به دلیل حجم بالای کاربران به ندرت پیش می‌آید که تماسی ناموفق باشد و پیش از برقراری تماس با تیم پشتیبانی قطع شود، اما هنوز برخی از تماس‌ها پیش از برقراری ارتباط با اپراتور به پایان می‌رسد. البته باز هم پیشرفت نوبیتکس نسبت به ماه‌های ابتدایی کاملاً مشخص است. برخی از تماس‌ها با پشتیبانی مجموعه تا 43 دقیقه هم به طول انجامیده و همین موضوع نشان می‌دهد اپراتورهای تیم پشتیبانی عجله‌ای برای تمام کردن تماس ندارند و با دل و جان وقت می‌گذارند.

کاهش زمان پاسخ‌دهی به تیکت‌ها

در ماه‌های ابتدایی شروع به کار نوبیتکس پاسخ دهی به تیکت‌ها از موضوعات زمان‌بر بود که همین امر موجب نارضایتی برخی کاربران شده بود. مثلا برای پاسخ‌دهی به تیکت‌ها به طور متوسط 15 ساعت زمان لازم داشت. اما در سه ماه پایانی 2021 این زمان به 5 ساعت کاهش پیدا کرده است. همین یک قدم بزرگ و مؤثر و نشان از پیشرفت و رشد مجموعه است. گزارش منتشر شده نشان می‌دهد در سال 2021 نزدیک به 155 هزار تیکت در پشتیبانی نوبیتکس ثبت شده است.

متن کامل گزارش سال نوبیتکس در این لینک منتشر شده و قابل مشاهده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*