تماشا کنید : بازی تتریس روی تی شرت !

tetris-T-shirt

اکنون ۳۰ سال است که بازی محبوب تتریس ساخته شده است.بازی که توسط الکسی پاژیتنوف روسی ساخته شد و پس از گذشت ۳۰ عنوان محبوب ترین بازی تاریخ را همچنان  در اختیار دارد.

حالا مارک کرگر لوکزامبورگی با خلاقیتش توانسته این بازی معروف را روی یک تی‌شرت پیاده‌سازی کند؛ اما نه‌فقط با یک طرح چاپی ساده روی یک تی‌شرت سفید، بلکه با استفاده از ۱۲۸ ال‌ای‌دی و یک میکروکنترلر و مقداری برنامه‌نویسی توانسته این کار را انجام دهد.

این ال‌ای‌دی‌ها و میکروکنترلر از ۴ باتری معمولی قدرت می‌گیرند. کنترل این بازی هم با ۴ کلید انجام می‌پذیرد. یکی دیگر از قابلیت‌های آن ذخیره کردن امتیازات و مراحل طی شده است و تنها چیزی که نبود آن در این بازی احساس می‌شود تنها موسیقی پس‌زمینه خاطره‌انگیز این بازی است!

منبع : engadget

 

This playable Tetris T-shirt requires you to touch yourself

In the 30 years since Alexey Pajitnov first launched Tetris, the world’s most popular game has regularly been immortalized in fashion. Luxembourgian Mark Kreger wanted to do the same, but instead of cooking up a colorful print, he’s staving off boredom with something much more interactive: a playable Tetris T-shirt. Featuring 128 LEDs powered by an Arduino Uno microcontroller, Kreger’s marvellous tee requires only four rechargeable AA batteries to power the game. It’ll keep score and display level numbers — the only thing it appears to be lacking is the super-funky soundtrack.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*