لامبورگینی هوراکان Tecnica؛ مشخصات و تغیرات نسبت به STO

لامبورگینی هوراکان Tecnica؛ مشخصات و تغییرات نسبت به STO

هشتمین نسل لامبورگینی هوراکان، تکنیکا نام دارد. این سوپراسپورت جدید در مقایسه با نسل پیشین خود، STO، با تغییراتی در طراحی، بر تجربه رانندگی در خیابان متمرکز است.

لامبورگینی پیش از ورود به بازار خودروهای الکتریکی، از آخرین نسخه پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین محصول خود یعنی هوراکان با پسوند تکنیکا رونمایی کرد. در آوریل 2022، وب‌سایت Autobuzz گزارش داد که این خودروساز ایتالیایی با تکمیل و خروج 20 هزارمین خودروی هوراکان از خط تولید، به نقطه عطف جدیدی دست یافته است. خانواده هوراکان با بهره‌گیری از پیشرانه V10، در هشتمین سال تولید خود قرار دارند که در مجموع شامل 12 وسیله نقلیه قانونی خیابانی و سه خودروی مسابقه هستند.

در اواخر سال 2020، لامبورگینی گزارش داد که آمریکایی‌ها در حال تقویت روابط خود با این برند هستند، زیرا شاهد افزایش 25 درصدی در فروش و تحویل 2047 دستگاه در این کشور بوده‌اند.

در اواسط سال 2021، برند متعلق به فولکس واگن اعلام کرد که نقشه راه جدیدی برای ورود به بازار خودروهای برقی ترسیم کرده است. پیش‌بینی می‌شود که خودروهای پرفروشی مانند اوروس، هوراکان و اونتادور طی سال 2023، در نسخه‌های هیبریدی عرضه شوند. لامبورگینی با سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد یورویی برای چهار سال آینده، از قصد خود برای تولید نسخه‌های برقی از تمامی محصولات خود تا سال 2024 خبر داده است.

در سال 2017، این شرکت از یک طرح مفهومی برای خودروی اسپورت برقی آینده خود به نام Tezro Millennio پرده برداشت. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از ایده‌های ارائه شده با این طرح ادغام خواهند شد. Tezro Millenio اتومبیل‌هایی الکتریکی را تصویرسازی کرده که به جای باتری‌های معمولی EV، با استفاده از یک فناوری نوآورانه که مستقیما روی چرخ‌ها به تولید گشتاور می‌پردازند، از ابررساناهای تعبیه شده در متریال خودرو نیرو می‌گیرند. با این حال، تا زمانی که مدل‌های برقی لامبورگینی وارد بازار شوند، هوراکان تکنیکا هم‌چنان به عنوان خودروی شاخص این برند مطرح خواهد بود.

مشخصات و طراحی هوراکان تکنیکا

لامبورگینی هوراکان Tecnica؛ مشخصات و تغیرات نسبت به STO

هوراکان تکنیکا در مدل 2022 در پنج جنبه سرعت، تمرکز بر رانندگی خیابانی، طراحی بیرونی و داخلی و چابکی، از نسل پیشین خود یعنی Huracan STO متمایز است. حداکثر سرعت این سوپراسپورت به 325 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که در مقایسه با STO که حداکثر سرعت 310Km/h را ارائه می‌داد، افزایش داشته است. این تفاوت ممکن است برای برخی ناچیز باشد، اما با توجه به اینکه هوراکان جدید به عنوان یک خودروی خیابانی طراحی شده، ارتقای اعمال شده، چشم‌گیر است.

با وجود اینکه در طراحی هوراکان STO از عناصر مشابه با خودروهای پیست مسابقه استفاده شده بود، تکنیکا بر رانندگی در خیابان تمرکز دارد. با این حال، نسخه جدید با بهره‌گیری از همان پیشرانه قبلی 5.2 لیتری V10 و توان 631 اسب بخار، به لطف طراحی آیرودینامیکی تهاجمی‌تر و تیزتر که باعث کاهش کشش و مقاومت شده، سرعت بالاتری را ارائه می‌دهد.

در نمای جلو، خطوط طراحی هوراکان تکنیکا از طرح مفهومی Terzo Millennio EV الهام گرفته و بال عقب بزرگ و نمادین STO نیز با نمونه‌ای کوچک‌تر جایگزین شده است. این بال هم‌چنان به خودرو کمک می‌کند تا نیروی رو به پایین برقرار باشد و چسبندگی افزایش یابد. دیگر تفاوت بزرگ، فضای داخلی است. در حالی که STO از یک کابین اسپرت مینیمالیستی تمام مشکی برخوردار است، تم داخلی در تکنیکا بسیار روشن‌تر شده و تزئینات جدید برای صندلی‌ها و درب‌های اسپورت به آن اضافه شده است.

وزن لامبورگینی هوراکان تکنیکا سنگین‌تر شده و در نتیجه شتاب‌گیری 0-100 این خودرو در مقایسه با نسل پیشین، 0.2 ثانیه کندتر شده و به 3.2 ثانیه رسیده است. این مدل هم‌چنین به سیستم بهبودیافته خنک‌کننده ترمز و سیستم کنترل پویا مجهز است که آن‌را در حرکت چابک‌تر و پایدارتر خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*