ماه گرفتگی بزرگ اردیبهشت

شمارش معکوس برای ماه گرفتگی بزرگ اردیبهشت آغاز شد

ماه گرفتگی بزرگ 26 اردیبهشت ۱۴۰۱ به عنوان یکی از بزرگترین ماه گرفتگی های سال را از دست ندهید. در ادامه با جزئیات رصد این خسوف کامل آشنا خواهیم شد.

تقویم نجومی اردیبهشت ماه برای علاقه‌مندان به پدیده‌های نجومی یک رویداد جذاب را به همراه دارد. علاقه‌مندان در تاریخ ۱۶ می ۲۰۲۲ میلادی برابر با دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ می‌توانند یکی از بزرگترین ماه گرفتگی‌های سال را رصد کنند. این پدیده نجومی در بخش‌هایی از اروپا و آسیا قابل رصد خواهد بود.

جزئیات رصد ماه گرفتگی بزرگ اردیبهشت

این ماه گرفتگی کامل در شامگاه دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و پس از گذشت 85 دقیقه به پایان خواهد رسید. البته در زمان آغاز مرحله بصری و هنگامی که چتر زمین از مقابل ماه عبور می‌کند، این خسوف به شکل کامل برای علاقه‌مندان قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین اگر آسمان کاملا صاف باشد، ماه در این زمان به رنگ قرمز درخواهد آمد.

پس از این که ماه کاملا قرمز شد، نزدیک به افق در جهت غرب-جنوب غربی می‌توان آن را مشاهده کرد. همچنین در این زمان عکاسان حوزه نجوم می‌توانند از فرصت استفاده کرده و تصاویر جذابی را به ثبت برسانند. گفتنی است این ماه گرفتگی با وجود کامل بودن از آسمان ایران قابل رصد نخواهد بود. علاوه بر این در ۱۷ آبان ماه سال ۱۴۰۱ نیز یک ماه گرفتگی کامل دیگر رخ خواهد داد که متاسفانه آن خسوف نیز از آسمان ایران قابل رصد نخواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. (×) متاسفانه آن خسوف نیز از آسمان ایران قابل رصد نخواهد بود ←
    (√) خوشبختانه آن خسوف هم از آسمان ایران قابل رصد نیست