شکستن سقف شیشه ای پژو 206

شکستن سقف شیشه ای پژو 206 و 207 پانوراما در صورت جک زدن زیر خودرو!

شکستن سقف شیشه ای پژو 206 و 207 پانوراما در صورت جک زدن زیر خودرو از جمله ایرادهای عجیب خودروهای داخلی است. اکنون باید دید دلیل اصلی این مشکل چیست؟

خودروهای داخلی که روانه بازار کشور می‌شوند همواره با مشکلات زیادی همراه هستند؛ از ورود آب به داخل کابین گرفته تا بسیاری از مشکلات پیش پا افتاده دیگر. دلیلی اصلی برخی از این مشکلات تحریم بودن صنعت خودرو کشور است، اما برخی نیز به دلیل کیفیت پایین قطعات به وجود آمده‌اند.

پژو 206 و 207 پانوراما از جمله خودروهایی هستند که به تازگی دچار مشکل شده‌اند. با توجه به اطلاعاتی که توسط تعمیرکنندگان و مالکان این خودروها منتشر شده، زمانی که خودروهای مذکور پنچر می‌شوند و مالک برای تعویض تایر معیوب آن‌ها از جک استفاده می‌کند، سقف شیشه ای این محصولات دچار ترک خوردگی و شکستگی می‌شود.

البته تعمیرکاران می‌دانند که این مشکل نیز‌ همانند بسیاری از مشکلات دیگری که تاکنون پیش آمده چگونه برطرف می‌شود، اما از آنجایی که این موضوع مستقیما با امنیت راننده در ارتباط است به نسبت سایر موارد بسیار حساس‌تر به نظر می‌رسد.

نمی‌توان دلیلی اصلی این مشکل را که طی ماه‌های گذشته برای دفعاتی گریبان مالکان را گرفته است، کم‌دقتی در‌ مونتاژ دانست؛ بلکه دلیل این موضوع را باید در ستون‌های خودرو جست‌وجو کرد.

اگرچه‌ تاکنون تنها تعدادی از مالکان پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای با این مشکل مواجه شده‌اند و مختص به تمام خودروها نبوده، اما باید شرکت ایران خودرو در سریع‌ترین زمان ممکن در خصوص این موضوع شفاف‌سازی کند.

چگونه از شکستن سقف شیشه ای پژو 206 و 207 پانوراما جلوگیری کنیم؟

لازم به ذکر است که مالکان خودروهای مذکور در هنگام پنچری برای جلوگیری از این مشکل باید جک را در وسط خودروها قرار دهند تا از این طریق، سقف شیشه‌ای از فشار حداکثری در امان بماند. به این ترتیب از زدن جک در کناره‌ی این خودروها خودرو خودداری کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. هردم ازین بام، بری می رسد… فردا یه بنده خدایی که معرف همه هست میگه شکستن سقف صد خودرو در هزارتا چیزی نیست. ایران خودرو هم میگه جک رو با زاویه مناسب زیر ماشین قرار ندادین. خب حالا یا یاید محل قرار گرفتن جک رو خود شرکت تغییر بده، یا هرکس دوسه تا جک سوسماری بذاره تو ماشینش و همه رو باهم ببره بالا شاید سقف از جاش در نیومد… واقعا نمیدونم این برچسب کنترل کیفیت رو چجوری میزنن رو ماشین؟
    بعد آقای خطیبی مدیرعامل منتقد ایران خودرو میگه بمن مدرک بدید، جالبه که نمایندگان و تعمیر گاه ها میگن وقتی اعتراض می کنیم و به شرکت میگیم باهامون به تندی برخورد میشه. وجدانا من که یه 207 پانوراما گرفتم اگه سقفش ترک برداشت، گارانتی زیربار میره؟ فرض کنید قبول کرد. بعداز اتمام گارانتی چی؟ نمیدونم چه اصراریه ماشین تولید کنیم. اگه این اسمش تولیده که بری از چین و کمپانی های درجه 3 ماشین بیاری و پیچ و مهره بهم ببندی، خب عربستان و امارات که میتونن بی ام و و مازراتی و پورشه مونتاژ کنن و اسم عربی بذارن روش… اینم از ماشین های من درآوردی که هرروز یه جاش میزنه بیرون. تازه طلبکار هم هستن که ما ضرر میدیم… لطفاً تدلید نکنید

  2. ننگ با جک پاک نمیشود!