دفاع میرسلیم از خودروسازان داخلی

دفاع عجیب میرسلیم از خودروسازان داخلی؛ پیشرفت خودروسازی ایران، خارجی‌ها را خشمگین کرده

یکی از اخبار جالب این روزهای نمایشگاه خودروی تهران، دفاع عجیب میرسلیم از خودروسازان داخلی در شرایط افتضاح بازار خودرو کشور است!

همه ما اوضاع فعلی بازار خودروی کشور را می‌دانیم و روز به روز نیز اخبار افزایش قیمت‌ها را می‌شنویم. در این میان کمتر کسی پیدا می‌شود که تمام قد از خودروسازان داخلی حمایت کند و همه تقصیرها را گردن تحریم‌ها و غیره بیندازد. میرسلیم (نماینده مجلس) از جمله کسانی است که بارها از صنعت خودروی داخلی حمایت کرده است.

دفاع عجیب میرسلیم از خودروسازان داخلی در نمایشگاه خودروی تهران

به گفته سید مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسائل اقتصادی و کلان کشور و هزینه‌های تمام شده تولید در قیمت فروش خودرو موثر هستند و عمده این موارد مانند قیمت مواد اولیه و واسطه‌ای، دستمزدها و هزینه‌های مالی در اختیار خودروساز نیست.

میرسلیم معتقد است که امسال در غرفه ایران خودرو نسبت به سال گذشته شاهد افزایش کیفیت و تنوع محصول بیشتری هستیم و این موضوع کاملا مشهود است. وی در ادامه توضیح داد اقدامات خوبی در گروه صنعتی ایران خودرو صورت گرفته و این خودروساز برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی برنامه‌هایی دارد.

دفاع عجیب میرسلیم از خودروسازان داخلی

میرسلیم که نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز هست خاطرنشان می‌کند با توسعه فناوری، محصولات جدید ایران خودرو قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی شده‌اند. وی در ادامه اضافه کرده است:

برای رسیدن به اهداف کیفی تولید و تنوع بخشی به محصولات باید حمایت‌های مالی لازم صورت بگیرد و این اطمینان به مردم داده شود که خودروسازان ما توان تولید محصولات غیر تجملی ولی با کیفیت و رقابتی را دارند.

به گفته این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حال حاضر به علت مسائل و مصائب اقتصادی کشور و هزینه‌هایی که بر دوش دولت سوار شده، هزینه‌های تولید در فروش خودرو تأثیر خود را گذاشته است و عمده این عوامل تحت کنترل خودروسازان نیست. میرسلیم در ادامه تأکید کرده است:

معتقدم در خودروسازی نوین کشور پیشرفته‌هایی صورت گرفته که با توجه به شرایط موجود و محدودیت‌های تحمیلی قابل دفاع است و همین دستاوردهای ارزشمند، بسیاری از رقبای خارجی و واسطه‌های داخلی آن‌ها را که روی نابودی صنعت خودروی ایران پس از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه حساب می‌کردند، به خشم آورده و در چند ماه اخیر حمله‌ها و هجمه‌های غیر منصفانه و همه جانبه‌ای را علیه صنعت خودرو و بدبین کردن مردم و مسئولان به فعالیت‌های کارکنان خدوم آن صنعت طراحی و اجرا کردند تا مانع اصلاحات و پیشرفت در این صنعت شوند.

مصطفی میرسلیم

وی با اشاره به هشت دستور رئیس جمهور در بازدید از شرکت‌های خودروسازی خاطرنشان کرد که امکانات لازم در حوزه‌های ساختاری و فنی و پشتیبانی برای رسیدن به این اهداف باید فراهم شود و خودروسازان ما توان خارج کردن محصولات قدیمی از مدار تولید و عرضه محصولات جدید را دارند.

به گفته میرسلیم، ایران خودرو دیگر آن شرکتی نیست که در 30 سال پیش به تولید پیکان و محصولاتی این چنینی می‌پرداخت و هم‌اکنون ضمن توسعه توان فنی خود به زیرساخت‌های خود نیز بها داده و اکنون می‌تواند خودروهای جدیدی را به تولید انبوه برساند. نظر شما درباره صحبت‌های میرسلیم چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

13 دیدگاه

 1. تخصص خرید یک رشته بسیار مهمی است
  purchasing abd supply nanagements
  متاسفاته اکثر خریدها و قراردادهای خارجی
  بدست افرادی بسیار کم‌تجربه و دید ضعیف افتاده
  و تازه وارد
  زیانهای سالانه خود رو ساازها هرسال بالای ۱۶۰ تریلبون تومن
  بکشور است
  بعلاوه سالی ۲۰ هراز کشته
  که ارزش مادی ان اصلا قابل محاسبه نبست
  جدای الودگی
  بیماری
  محموعا
  بالای هرسال‌۲۵۰ تریلیون تومن
  همه هم‌قابل ضرب وجمع محاسبه است
  ۳۹‌میلیون خودرو x 5 لیتر در روز x 360 روز x 3000 تومن

 2. کلا صحبت های اقای می سلیم رد شده است
  و هیج نقطه روشنی برای دفاع ندارد
  عملا مدیریت های ضعیف .انحصار .رانت
  در صنایع خودرو سازی. ضعف بسیار بالا در مدیریت
  گزیتش های باندی.
  شرکتهایی عملا ۷ سال قبل در چین تولید شروع کرده اند
  با ۱ صدم سرمابه ای که در ایران خودرو سرمابه گذاری شده
  و الان‌پس از هفت سال خودروهای با کیفت عالی
  تولید میکنند
  ضمن اینکه حقوق یک‌کارگر در ایران ۳۰۰ دلار درماه است
  حقوق بک‌کارگر اروپایی ۲۰۰۰ دلار
  جاب تعحب است جدا ار بخث کیفی ضعیف خودرو در ابران
  قیمت ها نیز چند برابر
  قیمت در خارج است
  افرادب در مدیریت های خودروروسازهاست که عملا تخصص ندارند
  و ضعف مدیریت بسبار زیاد است
  قرار بود سال ۷۰ فقط ده سال هرسال ۱۰درصد تعرفه ورود کاهش یابد
  چنین نشد
  سوخت خودرروهای داخلی بسبار بالاست
  و هرساله بالای ۱۰۰ تریلیون تومن زیان سوخت اَضافی
  خودرروهای داخلی است
  ن
  باید دولت واردات رابرای عموم‌ازاد کند
  و از دست انحصار خارج گردد

 3. نظرم اینکه فقط ****شر گفته و از کسی که خودش در کردن خون این مردم در شیشه دستش تو کاره، جز این وقاحت انتظار دیگه ای نمیره

 4. عجیب عدم اطلاع شماست . ایشون در ۵ شرکت وابسته به خودروسازی عضو هیات مدیره هستن . در فضای مجازی بگردین اسنادش هست . الانم بنظرتون عجیبه ؟

 5. آقای میر سلیم عزیز آنقدر که خودرو ساز ها و اطرافیانشان دست به دست هم دادند برای نسل کشی مردم عزیز ایران استکبار جهانی وتمام تحریم های ظالمانه آمریکا هم نتوانسته اینگونه مردم شریف ایران عزیز را به رنج بیاندازد، دوم اینکه چقدر دیگه باید پول به این شرکت های گروگانگیر اقتصادی که تا انتقاد میکنی پرسنل وکارمندان را سپر خود کرده وبجای ارتقا دم از اخراج وهرج ومرج واغتشاش می‌زنند. سوم آیا میتوانید از دارایی های این شرکت ها که به جای سرمایه گزاری در بخش تحقیق وتوسعه هستش براتون بیاورم که کجا ها سرمایه گزاری کردند، نکنه خودتون به خواب زدید، تهمت نمیزنم ولی حداقل به فرمایشات حضرت آقا احترام بگزارید با اینکه این همه از تولید ملی حمایت می‌کنند وارتقا کشور را در این زمینه می‌دانند ایشان را هم نا امید کردند، نهایتا. آنجائیکه گفتم تهمت نمیزنم این بود که با دوستان خود صحبت کنید اهم از قطعه سازان وملاکان وسهام داران وبخشی هم از سرمایه که در بخش نوسانات طلا و لار در کشور هستند بگویید که حتما ما مردم ایران از امثال شما خیلی ضربه خوردیم ودیگر حرف های شما برای ما نخ نما شده است راستی الان قرن 21است با یک سرچ ساده می‌توان فهمید که این شرکت ها ی شما چه بلایی سرمان آورده اند لطفا خودتونو از خواب بیدار کنید این حرف های شما شایسته ی یک فرد ایرانی ولایت مدار نیست، هم راستای مافیای خودرو، وحروم کردن بیت المال مسلمین است با تشکر سایه ی مقام معظم رهبری مستدام باد

 6. اقای میرسلیم نگفتند که نتیجه سرمایه گذاریهای ایران خودرو در سومالی و سوریه چی شد؟
  گفتند که ۲ میلیارد دلار خسارت به مردم ایران زد!!؟؟
  این هم نتیجه حمایتهای بی دریغ از صنعت ورشکسته ای که سالهاست از خون مردم ایران ارتزاق می کند!

 7. وقتی …. مثل این بشن مسوول مملکت توقعی غیر از شنیدن این اراجیف نباید داشت

 8. خدا شاهده قیافه ش به آدمیزاد میخوره که شما انتظار صحبت انسانی ازش هستین؟
  همین یاوه گو سوار بنز ضد گلوله میشه و به ما که میرسه دم از تولید ملی میزنن…

 9. بعد همه مردم از زنده بودن جنتی ناراحتن

 10. نظر من:

  💩💩💩💩💩💩💩

 11. فقط میشه گفت جای تاسفه! در این مملکت همه چی بر اساس دروغ و فریبکاری بنا شده….