سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

سامسونگ قدرت سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی خودش را به رقبا رخ کشید

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ می‌تواند بار دیگر رقابت بر سر دوربین گوشی‌های هوشمند را شدت بخشد. شرکت کره‌ای نیز با افتخار قدرت حسگر دوربین خود را به رخ همگان کشیده است.

شهریور ماه سال گذشته بود که سامسونگ جزئیات فنی مربوط به سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی خود را منتشر کرد. البته هنوز هیچ گوشی هوشمندی با این حسگر عرضه نشده است و به همین خاطر خود سامسونگ دست به کار شده تا قدرت آن را حسگر جدید را به همگان ثابت کند.

چاپ تصویر غول‌پیکر ثبت شده با سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

آنها در ابتدای کار، سنسور را به یک برد متصل کرده و سپس با استفاده از یک لنز غول‌پیکر از یک گربه عکس گرفتند. کره‌ای‌ها سپس با استفاده از یک چاپگر صنعتی، تصویر ۲۰۰ مگاپیکسلی گربه را در ابعاد ۲۸ در ۲۲ متر چاپ کردند. در نهایت نیز این تصویر بزرگ از یک ساختمان آویزان شد.

اندازه حسگر 200 مگاپیکسلی ایزوسل HP1 سامسونگ ۱/۱.۲۲ اینچی است و اندازه هرکدام از پیکسل‌ها نیز به ۰.۶۴ متر می‌رسد. این حسگر می‌تواند پیکسل‌ها را به صورت ۴ تایی یا ۱۶ تایی ترکیب کند تا تصاویر ۵۰ مگاپیکسلی یا ۱۲.۵ مگاپیکسلی را شاهد باشیم. در حالت اول اندازه هر پیکسل ۱.۲۸ میکرومتر و در حالت دوم ۲.۵۶ میکرومتر خواهد بود.

از دیگر قابلیت‌های ایزوسل HP1 می‌توان به ISO هوشمند، پشتیبانی از فیلم‌برداری 8K و فیلم‌برداری اسلوموشن 4K@120FPS اشاره کرد.

سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ

سامسونگ می‌خواهد در این ویدیو به کاربران نشان دهد که سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل توانایی ثبت جزئیات بسیار بالایی را دارد. بدین ترتیب در هنگام زوم کردن هم با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. گفته می‌شود که اولین گوشی مجهز به این حسگر توسط موتورولا روانه بازار خواهد شد.

چندی پیش موتورولا تایید کرد که می‌خواهد تا تیر ماه از یک گوشی پریمیوم رونمایی کند. این گوشی که با نام موتورولا Frontier شناخته می‌شود از حسگر 200 مگاپیکسلی سامسونگ، تراشه پرچمدار کوالکام و صفحه نمایش ۱۴۴ هرتزی بهره خواهد برد.