دهانه جهنم در روسیه

دهانه جهنم در روسیه ؛ مکانی اسرار آمیز که همه چیز را می‌بلعد + ویدیو

دهانه جهنم در روسیه همچنان در حال رشد بوده و هر آنچه در مسیرش قرار دارد را می‌بلعد. در ادامه می‌توانید ویدیویی از این مکان اسرار آمیز را مشاهده کنید.

دانشمندان در سال ۱۹۶۱ در سیبری روسیه یک دهانه عجیب را کشف کردند که به دلیل بلعیدن هر آنچه در مسیرش قرار دارد به دهانه جهنم معروف شده است. این دهانه که حدود ۱ کیلومتر طول و ۸۶ متر عمق دارد، هر سال به میزان ۱۰ متر رشد می‌کند و هنوز دانشمندان نتوانستند برای مهار آن راهکاری را پیدا کنند. همچنین طبق گفته افرادی که در نزدیکی این دهانه سکونت دارند، برخی اوقات صدای غرش آن نیز به گوش می‌رسد.

ویدیویی از دهانه جهنم در روسیه

با توجه به این که این دهانه مدت کوتاهی بعد از پاکسازی قسمت‌هایی از جنگل‌های بزرگ این منطقه ایجاد شد، بسیاری از دانشمندان بر این باورند که پاکسازی جنگل باعث شد تا این ناحیه که به مدت طولانی به کمک جنگل‌ها از معرض تابش خورشید در امان بود، اکنون به دلیل ذوب شدن یخ‌ها به چنین دهانه بزرگی تبدیل شود.

با توجه به این که دهانه جهنم در نزدیکی رودخانه باتاگایکا قرار دارد، دانشمندان برای این دهانه نام دهانه باتاگایکا را نیز در نظر گرفته‌اند. طبق گفته برخی از دانشمندان، این دهانه هر سال حداقل ۱۰ متر رشد می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این دهانه از سال ۲۰۱۶ تاکنون فقط ۱۰ متر رشد پیدا کرده است.

همچنین دانشمندان بر این باورند که تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین باعث خواهد شد در آینده نرخ رشد دهانه جهنم در روسیه افزایش پیدا کند. ضمن این که طبق باور این دانشمندان با افزایش دمای جهانی در آینده شاهد ظهور دهانه های جهنمی بیشتری خواهیم بود.

گفتنی است اگر یخبندان‌های دائمی به شکل ناگهانی در معرض نور خورشید قرار بگیرند، باعث نابودی آن منطقه خواهند شد. البته ذوب شدن یخ‌ها در چنین مناطقی شرایطی را فراهم کرده تا دانشمندان با پیدا کردن بقایای جانداران و فسیل‌هایی که در آن دفن شده‌اند بتوانند در خصوص تغییرات آب و هوایی 200 هزار سال گذشته به اطلاعات مناسبی دست پیدا کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*