سازش دو رقیب قدیمی : IBM و اپل قرارداد همکاری امضاء کردند

ibm-apple

اپل و آی‌بی‌ام امروز در اطلاعیه ای مشترک همکاری خود در حوزه ارائه اپلیکیشن‌های خاص سازمانی و گسترش بازار اپل به مشتری‌های شرکتی را اعلام کردند. همکاری ای که از سوی دو شرکت «بسیار برجسته» خوانده شده و به دنبال آن است تا مشکلات و چالش‌های موبایلی دنیای صنعت و کسب و کار را رفع کند.  پر فروش قرار گرفت.

این اقدام جدید، اپل را از یک شرکت وابسته به مشتری‌های معمول بازار، به یک قدرت بزرگ در بازار بیزینس و کسب و کار نیز تبدیل می‌کند. اپل پس از عقد این قرارداد رو در روی رقیب قدیمی و قدرقدرت خود یعنی مایکروسافت قرار می‌گیرد که به تازگی استراتژی اصلی خود را بر روی شرکت‌ها و سرویس‌های کلود قرار داده است.

آی‌بی‌ام همچنین علاوه بر یافتن شرکای تجاری جدید و ارائه تجربه‌های خود به اپل، دستگاه‌های iOS را نیز به مشتری‌های شرکتی خواهد رساند. ویژگی اصلی و استثنایی این دستگاه‌ها در اپلیکیشن های اختصاصی است که به شکل پیش‌فرض در این دستگاه‌ها نصب شده است.

هر دو شرکت در اطلاعیه خود قول یک رده‌ی جدید از اپلیکیشن های موبایلی را داده‌اند که نیازهای روز دنیای کسب و کار را در نظر خواهد گرفت؛ مواردی چون خرده‌فروشی، بهداشت و درمان، بانکداری، سفر، ارتباطات از راه دور، بیمه، امنیت، آمار و…

این اپلیکیشن ها مشخصا از داده‌ها و زیربنای قدرتمند و جامع کلود آی‌بی‌ام بهره خواهند برد که از این پس مستقیما با سیستم iCloud اپل ارتباطی تنگاتنگ پیدا می‌کنند. اپل در نظر دارد خدماتی به نام AppleCare for Enterprise را نیز به دنبال امضای این قرارداد راه‌اندازی کند تا پاسخگوی نیازهای قشر جدید مشتریان خود -به شکل ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته- باشد.

تیم کوک در مصاحبه ای با وب‌سایت Recode به پتانسیل و توان بسیار خوب این شرکت در ارائه یک دستگاه و محصول برای کاربران معمول اشاره کرده بود، اما از طرفی حضور در بازارهای سازمانی و کسب و کار را در حوزه تخصصی آی‌بی‌ام دانسته است.

اپل و آی‌بی‌ام تا یک دهه پیش به عنوان رقیب یکدیگر شناخته می‌شدند، اما آنها در نهایت راه جدایی را در پیش گرفتند. اپل به تکنولوژی های مربوط به مشتریان معمول بازار یا Consumer ها پیوست و آی‌بی‌ام نیز تمرکز خود را بر روی مشتری‌های شرکتی و سازمانی قرار داد.

دست روزگار حالا این دو را کنار یکدیگر قرار داده تا هر دو شرکت بعد از یک دهه تجربیات خود را با هم به اشتراک بگذارند. اتفاقی که نشان از هوشمندی تیم کوک در گسترش دامنه نفوذ سیستم های موبایلی اپل دارد. شرکت‌هایی چون مایکروسافت که در خط مقدم این فعالیت‌ها قرار دارند، بدون شک این همکاری را اعلام خطری برای خود خواهند دانست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*