شیشه جلوی خودوری میتسوبیشی eX ، پرده ای برای نمایش واقعیت مجازی !

کمپانی ژاپنی میتسوبیشی در حال آماده سازی جدیدترین خودروی SUV تمام الکتریکی خود با نام Mitsubishi eX برای نمایش در نمایشگاه خودروی توکیو در اواخر ماه جاری است.میتسوبیشی در این خودروی مفهومی علاوه بر طراحی ظاهری بسیار زیبا ، فناوری های جدیدی را بکار برده که قابل توجه ترین آن استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی است.در کراس اور مفهومی میتسوبیشی eX علاوه بر صفحه نمایش های لمسی که امروزه در همه خودروها جای خود را باز کرده اند ، کل شیشه جلو هم تبدیل به پرده ای برای نمایش واقعیت مجازی شده است.

هدف کلی این سیستم، انتقال نمایش اطلاعات از صفحه لمسی کوچک کنار دست راننده به شیشه جلو و در مسیر دید راننده است، تا تمرکز او صرفأ بر روی جاده و هدایت خودرو باشد. این اطلاعات می تواند شامل اعلام مسیر مناسب، هشدار درباره انحراف از مسیر، و اطلاع رسانی علائم رانندگی پیش رو، و همچنین نزدیک شدن بیش از حد به خودروی جلویی باشد.

البته هنوز در میانه داشبورد، وجود صفحه نمایش خودنمایی می کند، البته میتسوبیشی اعلام کرده اطلاعات مرتبط با رانندگی روی این صفحه نمایش داده نمی شود و صرفأ کاربرد سرگرمی دارد. این صفحه نمایش قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و سپس به فضای ذخیره مجازی ابری (cloud) را دارد، و به کمک هوش مصنوعی به کار رفته در آن، براساس سلیقه و علایق راننده، مقاصدی را به او پیشنهاد می کند.

این خودرو همچنین از دوربین و صفحه نمایش به جای آینه های عقب و جانبی استفاده می کند. صفحه نمایشی که در آفتاب گیر بالای سر راننده تعبیه شده، تصویری از عقب خودرو را نمایش می دهد، و صفحه های نمایش کوچک موجود در دو طرف خودرو نیز، تصاویر چپ و راست خودرو را نشان می دهند.

سایر مشخصات فنی خودروی الکتریکی eX شامل موتور twin با قابلیت انتقال نیرو به هر چهار چرخ (all wheel drive)، به همراه باتری با ظرفیت کافی برای طی کردن ۴۰۰ کیلومتر با هر بار شارژ می شود. نکته دیگر در این خودروی مفهومی که منحصر به فرد نیز محسوب می شود، تعبیه چهار درب با لولای جلو و عقب است، در نتیجه با توجه به نوع باز شدن درب ها، سوار و پیاده شدن به خودرو راحت تر خواهد بود.

در ادامه شما را به دیدن رندرهایی از نمای داخل و خارج این خودرو دعوت می کنیم :

منبع : insideevs

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*