لکه های بزرگ سیاه رنگ بر سطح خورشید به اندازه ۵۰ برابر زمین!

سازمان فضایی آمریکا ، ناسا به تازگی تصویری از خورشید منتشر کرده که لکه های بسیار بزرگ سیاه رنگی را روی این ستاره نشان می دهد و گویی خورشید در حال خاموش شدن است !

این تصویر که توسط رصدخانه داینامیکی خورشیدی (Solar Dynamics Observatory) به ثبت رسیده است حفره‌ای بزرگ موسوم به حفره‌های تاجی را در خورشیده نشان می دهد که به اندازه ۵۰ برابر زمین بوده و به گفته ناسا در اثر ایجاد فضای مغناطیسی بین سیاره‌های مختلف به وجود آمده است.

این تصویر با طول موج ۱۹۳ انگستروم به ثبت رسیده و چشم انسان قادر به دیدن چنین طول موجی نیست و تصویری که پیش روی ما قرار دارد، پس از اعمال ویرایش‌های مختلف، منتشر شده و می‌تواند ما را از آنچه در حال وقوع است، با خبر سازد. در این حالت، ناسا اعلام کرده که رنگ “برنزی”، بهترین انتخاب دانشمندان برای نمایش این تصویر بوده است.

برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی آن کلیک کنید

برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی آن کلیک کنید

همراه با ایجاد این حفره تاجی‌شکل در خورشید، مواد مختلفی از آن با سرعتی بسیار بالا بیرون می‌روند که در اثر می‌توانیم شاهد ایجاد یک جریان باد خورشیدی باشیم. جریان باد مستقیما از داخل این حفره بیرون می‌آید که خود این حفره، اندازه‌ای ۵۰ بار بزرگتر از سیاره زمین دارد!

این اتفاق می‌تواند مناظر بسیار زیبا را در شب‌های مختلف، در زمین به وجود آورد. البته ممکن است مشکلاتی از بابت این حفره نیز به وجود بیاید که از جمله‌ی آنها، می‌توان به اختلال در شبکه‌های رادیویی و ماهواره‌ای اشاره کرد. هر چند، بسیاری از افراد حتی متوجه این اتفاق نیز نخواهند شد، پس واقعا جای هیچ نگرانی در مورد این پدیده، وجود ندارد.

منبع : space

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. خاموش شه راحت شیم مردیم از گرما

  2. همه چیز درحال حیات زمینی یا وارد دوره جدیدی شده یا کلا از بین خواهد رفت