اپل محکوم به پرداخت ۲۳۴ میلیون دلار غرامت به دانشگاه ویسکانسین شد

چند روز پیش بود که دادگاهی در آمریکا ، کمپانی اپل را به خاطر نقض پتنت متعلق به دانشگاه ویسکانسین محکوم کرد.حالا این دادگاه رای خود را صادر کرده و در حالی که انتظار می رفت مبلغ ۸۶۲ میلیون دلار جریمه برای اپل در نظر گرفته شود ، این دادگاه سرانجام کمپانی اپل را به پرداخت غرامت ۲۳۴ میلیون دلار محکوم کرد.

بد نیست بدانید که سال گذشته نیز بنیاد پژوهش فارغ النحصیلان ویسکانسین مدیسون اپل را متهم به استفاده از از پتنت ثبت شده توسط این دانگاه ر سال ۱۹۹۸ محکوم ساخت و آن ها ادعا کردند که اپل از این فناوری در ساخت پردازنده های A8X، A8، A7 که در آیفون های ۵ اس، آیفون ۶ و آیفون ۶ اس پلاس جایگذاری شده اند استفاده کرده است.

از این روی اگر اپل نتواند از خود دفاع کند مجبور به پرداخت غرامت شده و اگر اثبات شود که به عمد از این پتنت استفاده کرده مبلغ غرامت به حکم و نظر قاضی افزایش می یابد؛ بد نیست بدانید که این دانشگاه در سال ۲۰۰۸ اینتل را متهم به استفاده از همین پتنت کرد و قبل از اجرای حکم در سال ۲۰۰۹ خارج از دادگاه به توافق رسیدند. علاوه بر آن این دانشگاه مجددا اپل را متهم به استفاده از این پتنت در ساخت تراشه های A9X و A9 که در آیفون های جدید و آیپد پرو از آن ها استفاده شده کرده است و اپل به این زودی ها از دادگاه بیرون نخواهد آمد.

منبع : TheVerge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*