گلکسی S7 هم به صفحه نمایش حساس به فشار مجهز خواهد شد

همانطور که می دانید ، اپل آیفون های جدید خود را با فناوری لمس ۳ بعدی یا ۳D Touch رونمایی کرده است.البته این هواوی بود که اولین بار در گوشی Mate S خود از این نوع تکنولوژی که به فورس تاچ معروف است استفاده کرد.شرکت Synaptics که در زمینه توسعه نمایشگرهای تاچ و حسگرهای اثر انگشت فعالیت می کند چند روز پیش از تکنولوژی مشابه ای با نام Synaptics ClearForce رونمایی کرد که فورس تاچ برای همه سازندگان به ارمغان خواهد آورد.به نظر می رسد که سامسونگ هم از این قافله عقب نماده و قرار است از Synaptics ClearForce در گلکسی اس ۷ خود استفاده کند.

زمانی که شرکت سینپتیکز فناوری کلیرفورس خود را معرفی نمود، اعلام کرد که این فناوری توسط شرکت های بزرگ در گوشی های پرچمدار اینده شان استفاده خواهد شد. بعلاوه این شرکت اعلام کرد که تولید انبوه این فناوری را از سه ماهه اول سال اینده میلادی اغاز خواهد نمود.

۳D Touch از اپل و فورس تاچ هوآوی، برای همیشه اختصاصی باقی نخواهند ماند و اکنون شرکت مورد اشاره از راه رسیده تا امکان استفاده از همین تکنولوژی را برای بقیه سازندگان گجت های دیجیتالی با نمایشگر های لمسی مهیا کند.

کوین باربر (Kevin Barber) یکی از معاونین ارشد سیناپتیکس در این خصوص می گوید:

این تکنولوژی قدم بعدی انسان در زمینه تعامل با دستگاه های دیجیتالیست و به زودی همه سازندگان از فناوری توسعه یافته از سوی ما استقبال خواهند کرد.

به تازگی سامسونگ پتنتی را به ثبت رسانده پتنت که نموداری از یک نمایشگر حساس به لمس را نشان می دهد که فشار بر روی ان با درجه های مختلف موجب ارسال فرامین مختلف نرم افزاری می گردد.

samsung-patent

این روزها خبرهایی مبنی بر استفاده از فناوری مشابه فورس تاچ اپل در Galaxy S7 شنیده می شود و ظاهرا ثبت پتنت جدید تاییدی بر شایعه فوق باشد.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. خدا وکیلی اپل چیش خوبه همش محدودیت یه برنامه نمی تونی از یکی بگیری اخه چی داره نمی دونم چرا درشو تخته نمی کنن

  2. سامسونگ که وایساده اپل یه کاری کنه سری از روش تقلید کنه

    • تو که نمیدونی بیخود شعار نده این این تکنولوژی رو قبلا سامسونگ به ثبت رسانده بود درضمن اولین شرکت هم هواوی بود که اونو در گوشی بکار برد . فقط همینو بلدن بگن :Disapproval: