هکرها برنده جایزه یک میلیون دلاری جیلبریک iOS 9

کمپانی Zerodium مدتی پیش اعلام کرده بود که هر کسی که بتواند سیستم عامل آی او اس ۹ ( iOS 9 ) را به صورت پایدار و بر پایه مرورگر جیلبریک کند ، یک میلیون دلار جایزه خواهد داد.حالا این جایزه که تا سه نفر هم می‌توانست برنده داشته باشد، یک برنده دارد و جایزه ۱میلیون دلاری را دریافت خواهد کرد.

ios-9-jailbreakاین مسابقه در حدود بیش از ۱ ماه پیش اعلام گردید. این مسابقه که تا ۳۱ اکتبر مهلت داشت تنها در صورتی که ۳ نفر یا ۳ تیم جیلبریک خود را به این کمپانی اعلام می‌کردند زودتر از موعد به پایان می‌رسید و افراد یا تیم‌های برنده مجموعاً ۳ میلیون دلار آمریکا دریافت می‌کردند که ظاهراً فقط یک نفر موفق به انجام این کار شده است. البته این تصور رو نداشته باشید که با دادن این یک میلیون دلار به فرد برنده این شرکت کلی ضرر خواهد کرد؛ برعکس، Zerodium حالا می‌تواند این قابلیت را به صورت درآمد زایی به کار گیرد. به طور مثال یکی از رویکردهای این شرکت فروختن حفره‌های امنیتی موجود در سیستم عامل‌ها به دولت‌های مختلف جهان بود که ظاهراً دیگر این کار را ادامه نمی‌دهد.

 

این خبر در تویتر Zerodium ارسال شده است:

زمان مسابقه ما برای ios تمام شد و اکنون ما یک تیم برنده که موفق شده ios 9.1 و ۹٫۲ بتا را به صورت آنتتراد بر پایه مرورگر جیلبریک کند؛ تبریک می‌گوییم.

تیمی که جیلبریک را منتشر کرده هنوز مشخص نشده است، البته بعید هم هست که مشخص شود و مطمئنا با پرداخت ۱ میلیون دلاری Zerodium ،کاربران هرگز رنگ آن جیلبریک را نخواهند دید و توقع عرضه عمومی جیلبریک را نباید داشت.

ادامه این روند مطمئناً در ارائه جیلبریک مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، مطمئنا بسیاری از ما هم بودیم جایزه ۱ میلیون دلاری را نسبت به عرضه عمومی ترجیح می‌دادیم و توجیه اخلاقی هم داشتیم که؛ جیلبریک باعث میشه برنامه‌ها به صورت کرک نصب بشن و برنامه نویس‌ها از دست ما ناراضی خواهند بود !

منبع : ۹to5mac

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*