تماشا کنید : عملکرد قابلیت کانتینیوم در گوشی لومیا ۹۵۰

کانتینیوم قابلیتی جدید در ویندوز ۱۰ موبایل است که با استفاده از آن می توان گوشی ویندوزی خود را به یک رایانه ی کامل تبدیل کرد. تنها کافیست سخت افزار لازم برای این کار را داشته باشید تا بتوانید با اتصال گوشی خود یه یک نمایشگر بزرگ، برنامه های یونیورسال را به صورت کامل بر روی آن ها اجرا کنید.با عرضه لومیا ۹۵۰ و دریافت آن توسط خریداران، یکی از ویژگی هایی که آن ها سعی می کنند تا در اولین فرصت آن را امتحان کنند کانتینیوم است. وب سایت Windows Central نیز لومیا ۹۵۰ را دریافت کرده و یک ویدیو از این قابلیت و نحوه اجرای آن منتشر کرده که تماشای آن خالی از لطف نیست.

با استفاده از قابلیت کانتینیوم، کاربران می توانند کیبورد و ماوس خود را به گوشی متصل کرده و گوشی را نیز به یک مانیتور از طریق داک کانتینیوم و یا به صورت بی سیم متصل کنند و از گوشی خود درست به مانند یک رایانه شخصی استفاده کنند.وقتی که کاربر با استفاده از این قابلیت گوشی خود را به مانیتور متصل می کند، نرم افزار های یونیورسال ویندوز ۱۰ مانند مجموعه آفیس، به شکل دسکتاپ اجرا می شوند و تجربه ای کامل را در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر این ها، قابلیت کانتینیوم به کاربران اجازه می دهد که همزمان در کنار استفاده از این ویژگی، از گوشی خود نیز استفاده کنند که بسیار جالب به نظر می رسد.

همان طوری که در ویدیو نیز مشاهده می شود، اجرای این قابلیت به واسطه یک نرم افزار به نام Continuum است. هنگامی که وارد این نرم افزار می شوید، می توانید دو حالت را جهت اجرای قابلیت کانتینیوم انتخاب کنید. اولین حالت، اتصال با سیم است که استفاده از آن مستلزم داشتن یک داک کانتینیوم است که این داک ۹۹ دلار قیمت دارد و در ویدیو نیز از این حالت استفاده می شود. حالت دوم، اتصال بی سیم است که اجرای آن توسط قابلیت میراکست صورت می گیرد. اما توجه داشته باشید که قابلیت کانتینیوم در هیچ یک از گوشی های ویندوز فونی فعلی قابل اجرا نیست و تنها دو گوشی لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL و همچنین گوشی پرچم دار ایسر از این قابلیت پشتیبانی می کنند و دنیل روبینو (سردبیر وب سایت Windows Central) نیز در انتهای ویدیو بر این موضوع تاکید می کند. شما هنگامی می توانید از اتصال بی سیم استفاده کنید که مانیتوری که در اختیار دارید نیز از میراکست پشتیبانی کند، یا این که می توانید یک دانگل میراکست برای مانیتور تهیه کنید. در غیر این صورت می توانید از اتصال با سیم استفاده کنید. در نرم افزار Continuum می توان از گوشی به عنوان تاچ پد نیز استفاده کرد.

نظر شما در خصوص این قابلیت کاربردی چیست؟

منبع : windowscentral

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خیلی خفنه پسر. ایدش محشره، دو سه سال دیگه که پیشرفت کنه چی میشه…