گروه هکری انانیموس

حمله شدید گروه هکری انانیموس به سایت های دولتی ایران

از شب گذشته حملات شدید گروهی هکری انانیموس – Anonymous به وبسایت های دولتی ایران آغاز شده و به نظر می‌رسد همچنان ادامه دارد.

گروه انانیموس – Anonymous یکی از مشهورترین و قدرتمندترین گروه‌های هکری در دنیا است که بارها حملات سایبری این گروه به شرکت‌ها و کشورهای مختلف خبرساز شده بود. شب گذشته این گروه در توییتر نوشت قصد دارد حملاتی را به وبسایت‌های دولتی ایران انجام دهد. چیزی از انتشار این توییت نگذشته بود که حملات انانیموس به سایت های دولتی کشورمان آغاز شد.

این گروه در آغاز، وبسایت اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران به نشانی Dolat.ir را مورد حمله قرار داد و تمامی اطلاعات آن را حذف کرد و این وبسایت را از دسترس خارج کرد.

گروه هکری انانیموس

درگاه ملی دولت هوشمند به نشانی portal.iran.gov.ir هم از دسترس خارج شد و سپس Anonymous اعلام کرد بزرگترین رسانه دولتی ایران نیز در حال هک شدن است.

گروه هکری انانیموس به سایت بانک مرکزی حمله کرد

وبسایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایت بانک مرکزی از اهداف بعدی گروه هکری انانیموس بودند.

گروه هکری انانیموس

این گروه امروز اعلام کرد وبسایت بانک مرکزی ایران را هک کرده است، اما مصطفی قمری وفا، سخنگوی بانک مرکزی در این رابطه، ادعای هک این وبسایت را تکذیب کرد و گفت این حملات از نوع DDos بوده و فقط باند شبکه با ترافیک جعلی پر شده است و باعث شده به دلیل حمله به کانال ارائه دهنده خدمات اینترنتی به بانک مرکزی، به طور موقت از دسترس خارج شود.

گروه هکری انانیموس

گروه هکری Anonymous همچنین وبسایت خبرگزاری صداوسیما و چند سایت دولتی دیگر را نیز از دسترس خارج کردند. یکی از اعضای گروه انانیموس اعلام کرد تمام پایگاه داده‌ای سایت دولت پاک شده، اما فعلا مشخص نیست آیا این اتفاق رخ داده است یا خیر. صفحه اول وبسایت دولت، مدت کوتاهی پس از حمله هکری بازیابی شده، اما دسترسی به آن همچنان با اختلال‌هایی مواجه بود.