هایپرماشین بوگاتی شیرون به نمایشگاه ژنو می آید + عکس

کمپانی بوگاتی به تازگی ضمن تایید هایپر ماشین جدید خود با نام شیرون (Chiron) اعلام کرده که این خوردو در نمایشگاه ژنو سال آینده حضور خواهد داشت.بوگاتی شیرون قرار است جایگزین خودروی افسانه ای بوگاتی ویرون گردد.به همین دلیل انتظارات از این محصول بسیار بالا خواهد بود.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.


اطلاعات خیلی کمی از این مدل در دسترس است، اما ارائه کانسپت ویژن گرن‌توریزمو با پیشرانه ۱۶۲۷ اسب بخاری (bhp)، چراغ‌های تیز و باریک جلو، خط شانه‌ی سی (C) شکل و خط سقف مشابه ویرون به علاقه‌مندان خودرو کمک کرد که تاحدودی به عناصر طراحی‌اش پی ببرند.

قوای فنی آن هنوز به‌طور رسمی مشخص نیست، اما حدس و گمان‌ها بر این است که اعداد ارقام مدل پیشین را افزایش خواهد داد و با حدود ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت و شتاب اولیه زیر ۳ ثانیه مرز سرعت ۲۶۸ مایل بر ساعت (۴۳۱ کیلومتر بر ساعت) را خواهد شکست!

پس از دعوت مشتریان خاص از بازارهای خصوصی برای بازدید اختصاصی، تعداد سفارش‌های این جانشین خلف (که هنوز مراحل نهایی آزمایش‌ها را طی می‌کند) به ۱۰۰ دستگاه رسیده است. آقای وولفگانگ دورهایمر (Wolfgang Durheimer) رئیس کمپانی دراین‌باره می‌گوید: بازخورد مشتریانمان درباره شیرون جالب بود؛ با وجود این‌که تاکنون فرصتی برای تجربه رانندگی خارق‌العاده‌ی آن نداشته‌اند فهرست سفارش‌ها در حال پر شدن است.

کمی درمورد نامش بگوییم. شیرون اسم مردی است (Louis Chiron) که به‌عنوان موفق‌ترین راننده مسابقه‌ای بوگاتی شناخته می‌شود؛ کسی که در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ میلادی پیروزی‌های زیادی را در مسابقات گرندپری (Grand Prix) به نام خود ثبت کرده است. اگر به گذشته هم نگاهی بیندازید خواهید دید “ویرون” نیز از نام راننده مسابقه و توسعه بوگاتی پیِر ویرون (Pierre Veyron) گرفته شده بود که بین دهه‌های ۳۰ و ۵۰ میلادی در رقابت‌ها حضور پررنگی داشت. درمورد تلفظ صحیح Chiron هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم پس فعلاً به ناچار همان “شیرون” را در نظر می‌گیریم.

لوئیز شیرون (Louis Chiron)

لوئیز شیرون (Louis Chiron)

در آخر دو نکته درباره مدل جدید قابل تأمل است: اول این‌که تأیید حضورش در ژنو احتمالاً می‌تواند به‌گونه‌ای شک و شبهه‌های موجود را درباره امکان ارائه مدل جدید توسط کمپانی مادر بوگاتی (فولکس‌واگِن) به دست فراموشی بسپارد؛ گرچه شخصاً معتقدم قیاس این دو موضوع باهم کاملاً مع‌الفارغ و بی‌منطق است. دوم هم این‌که با توجه به ضررهای حاصل از مدل ویرون، آیا جانشینش سودآوری خواهد کرد؟

در ادامه شما را به دیدن تصاویری منتسب به بوگاتی شیرون دعوت می کنیم :

منبع : roadandtrack