نسل جدید اپل واچ و آیفون ۶c در تاریخ ۱۲ اسفند رونمایی خواهند شد

به تازگی گزارشاتی تازه در مورد کنفرانس سال آینده اپل از منابع مطلع منتشر شده است. بر اساس این گزارشات اپل تصمیم دارد در ۱۲ اسفند کنفرانسی را ترتیب دهد و در آن اپل واچ جدید و آیفون ۴ اینچی ۶c را رونمایی کند. گفته شده نسل جدید اپل واچ یک ماه پس از رونمایی روانه ی بازار خواهد شد. با این زمان‌بندی، نسخه ی بعدی اپل واچ یکسال پس از نسخه ی اول آن عرضه خواهد شد.

اپل کار بر روی فناوری های جدیدی که در نسخه ی بعدی اپل واچ به کار برده خواهد شد را آغاز کرده است. ویژگی ها و قابلیت های جدید آن عبارتند از دوربین جدید، تکنولوژی بی سیم جدید، ردیابی خواب و سنسور های جدید سنجش سلامتی. در حال حاضر مشخص نیست که کدام یک از این موارد ذکر شده روی اپل واچ جدید به کار برده خواهد شد. آخرین به روز رسانی اپل واچ مربوط میشود به ماه سپتامبر که در این به روز رسانی، رنگ های جدید بند دستگاه و ویژگی های نرم افزاری جدیدی اضافه شدند.

آیفون ۶c به نوعی آشتی دوباره اپل با صفحه نمایش ۴ اینچ است. صفحه نمایش ۴ اینچ ابتدا در سال ۲۰۱۲ با آیفون ۵ به نمایش در آمد و همچنان در آیفون ۵ اس و نسل ششم آی پاد تاچ استفاده میشود. برخی از کاربران اپل بعد از اینکه آیفون جدید ۶ اس با اندازه ی ۴.۷ اینچ و آیفون ۶ اس پلاس با اندازه ی ۵.۵ اینچ عرضه شدند اظهار داشتند که استفاده ی صفحه نمایش کوچکتر از این اندازه را ترجیح میدهند. چرا که میتوان به آسانی با یک دست با آن کار کرد. طبق شایعات، مشخصات فنی آیفون ۶c چیزی بین آیفون ۵ اس و آیفون ۶ اس خواهد بود. البته برخی دیگر از شایعات نشان می‌دهند که این گوشی قابلیت دوربین آیفون های قدیمی را خواهد داشت در حالی که به تراشه جدید A9 مجهز میشود.

در رویداد ماه مارس نکته ای نهفته که آن هم برگذاری مراسمی در ۶ ماهه اول سال میلادی برای دومین بار پیاپی است.در کنفرانس مشابه سال قبل، مک بوک ۱۲ اینچی، و نسل نخست اپل واچ رونمایی شد. در آخرین رویدادی که در ماه مارس برگذاز شده بود اولین آیپد با صفحه نمایش رتینا معرفی شد.

منبع: ۹to5mac

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*