نمایشگر شفاف

نمایشگر جدید BOE ، مانند یک آینه جادویی عمل می‌کند

کمپانی BOE با به‌کارگیری فناوری MLED، یک نمایشگر شفاف جدید ساخته است که شفافیت و کیفیت تصویر بی‌نظیری دارد.

نمایشگرهای شفاف، به تدریج در حال فراگیر شدن هستند. این دستگاه‌ها نه تنها محتوا را نمایش می‌دهند؛ بلکه نور را نیز از خود عبور می‌دهند و می‌توانید مثل شیشه، پشت آن‌ها را ببینید. اما مشکلاتی هم دارند که باید به تراکم پیکسلی پایین، روشنایی پایین و از همه بدتر، شفافیت تصویر پایین اشاره کنیم. ولی ظاهرا BOE توانسته با استفاده از فناوری MLED در نمایشگر جدید خود، بر این مشکلات چیره شود.

کمپانی چینی یک پنل شفاف 16 اینچی با روشنایی خیره کننده‌ی 1000 نیت و کنتراست 100000:1 ساخته است.نمایشگر جدید BOE

پیاده‌سازی یک آرایش پیکسلی جدید و سیم‌کشی هوشمندانه بین پیکسل‌ها، شفافیت فضای میان پیکسل‌ها را به 90 درصد و میانگین شفافیت کل پنل را به بالای 65 درصد رسانده است (یعنی 65 درصد کل نور را از خود عبور می‌دهد).

هر چه فاصله بین پیکسل‌ها بیشتر باشد، می‌توان به شفافیت بیشتری هم رسید؛ اما این روی کیفیت تصویر، تاثیر منفی می‌گذارد. به نظر می‌رسد BOE این مشکل را هم حل کرده است؛ چون پنل 16 اینچی کمپانی، رزولوشن 2.5K دارد.

نمایشگر جدید BOE

برای مقایسه، بد نیست بدانید که اوج کار ال جی، ساخت نمایشگرهای OLED با شفافیت 45 درصدی بود که اخیرا روی یک اتوبوس تور گردش شهری، در بوسان نصب شدند.

گفته می‌شود نمایشگر جدید BOE توسط TÜV Rheinland هم در حال تست است تا تاییدیه ایمنی چشم را کسب کند. برای این منظور، فاکتورهایی مانند میزان انتشار نور آبی، انعکاس نور، کنتراست و چشمک زدن تصویر مورد سنجش قرار می‌گیرد.

البته هنوز مشخص نیست که این نمایشگر، چه زمانی و با چه قیمتی وارد بازار می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*