فزیکدانان اسپانیایی موفق به ساخت اولین کرم چاله مغناطیسی شدند!

گروهی از فزیکدانان اسپانیایی ، به تازگی موفق به ساخت دستگاهی شده اند که به ادعای آنها اولین کرم چاله مغناطیسی جهان است.این دستگاه با ارائه خطوط میدان مغناطیسی نامرئی، یک تونل در فضا-زمان ایجاد می کند.

وجود کرمچاله ها تنها در حیطه داستان های علمی تخیلی قرار می گرفت، اما ظاهرا این امر در حال نزدیک شدن به واقعیت است. کرم چاله ها مفهوم جدیدی برای فیزیکدان ها نیست؛ طبق نظریه نسبیت عام انیشتین، کرم چاله ها می توانند دو نقطه مختلف در فضا را از طریق پلی مخفی در فضا-زمان به یکدیگر متصل کنند. این پل های فرضی که به ماده اجازه می دهد در نقاط مختلف فضا-زمان سفر کنند، کرمچاله نامیده می شوند.

worm-hole

دستگاه کرمچاله مغناطیسی تولید شده توسط دانشمندان اسپانیایی، هرچند که شباهتی به مفهوم عرفی کرمچاله ندارد، اما می تواند دو نقطه را در فضا-زمان به یکدیگر متصل کند. این دستگاه می تواند یک تونل مغناطیسی در فضا ایجاد کند و از این رو دستگاه کرمچاله مغناطیسی نامیده می شود.

worm-hole-2

جوردی پرات از دانشگاه بارسلونا در این باره گفت:

این دستگاه امواج مغناطیسی را از یک نقطه در فضا به نقطه ای دیگر منتقل می کند و این کار را از طریق یک تونل نامرئی مغناطیسی انجام می دهد و به خاطر همین این دستگاه مانند یک کرمچاله عمل می کند.

این دستاورد علمی اگرچه هنوز نمیتواند شما را از نقطه ای در جهان به نقطه ای دیگر برساند، اما با این روند می توانیم نسبت به این موضوع خوش بین باشیم.

منابع: bgr & fossbytes

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. ساخت کرم چاله تنها با درک بهتر و کامل تر ماده امکان دارد که بدون ماده با وجود اینکه فضا هم هست زمان هم هست ولی قرار است ماده جابه جا شود
  زمان بعدی است که میشود روی ان حرکت کرد ولی نه با این بدن و شکل ماده

 2. ماشین زمان!! به نظر من که نباید گفت که چیزی وجود ندارد بشر خیلی چیزها رو تابت کرده است.خیلی چیزها که در ذهن من یکی الان هم نمیگنجد.امیدوارم باز هم شاهد انقلاب های دیگر بشر باشیم تا بتوانیم دنیای اطراف خود را بهتر بشناسیم و زیباتر زندگی کنیم

  • خلقت خیلی پیچیده است هرچه قدر بهتر بشناسیم به خالق نزدیک میشویم
   ثابت شد از ۱۰۰ درصد تنها ۵ درصد این عالم ماده ای کلاسیک یا همان عناصری که ما از انیم و با انها زنده می مانیم یا میمیریم ۲۵ درصد اش ماده تاریک که این ماده کلاسیک را احاطه کرده و ۷۰ درصد ان انرژی تاریک است که کل ماده کلاسیک و ماده تاریک رو احاطه کرده که منبع ان نا مشخص است و در قران نیز میخوانیم سعی میکنید از ما مخفی شوید ولی ما شما را از هر طرف احاطه کردیم این یعنی علم دارد دین را ثابت میکند تا زندگی ها ساده تر وای بهتر شود

 3. چقدر این محققان اسپانیایی عقب موندن.
  ما یه میمون فرستادیم فضا، جوونتر شد برگشت زمین…