تویوتا هایلوکس برقی

تویوتا هایلوکس برقی در راه است

نسخه برقی پیکاپ ژاپنی افسانه‌ای تویوتا هایلوکس به‌زودی راهی بازار می‌شود. در ادامه شاهد تصاویر و برخی از جزئیات نسخه الکتریکی این پیکاپ باشید.

تویوتا هایلوکس، پیکاپی مقرون به صرفه، قابل اطمینان و بادوام با عملکردی مثال‌زدنی است که جایگاه ویژه‌ای در صنعت خودرو دارد. این پیکاپ ژاپنی با وجود گذشت سال‌ها از عرضه‌اش و همچنین خروج از بازار کلیدی آمریکا، همچنان توانسته است جزو پرفروش‌ترین پیکاپ‌های سراسر جهان باقی بماند. حالا زمزمه‌هایی به‌گوش می‌رسد از اینکه تویوتا در مسیر تکامل بخشیدن به این محصول افسانه‌ای خود، قصد دارد نسخه برقی آن را عرضه کند. بنا بر این، احتمالاً در آینده‌ای نه‌چندان دور تویوتا هایلوکس برقی روانه بازار خواهد شد.

نمای جلوی تویوتا هایلوکس برقی

عرضه نسخه الکتریکی از پیکاپ هایلوکس اتفاق چندان غیر قابل انتظاری نیست. تویوتا در سال 2019 ضمن صحبت درباره استانداردهای سوخت استرالیا اعلام کرد که نسخه الکتریکی هایلوکس، پرطرفدارترین خودروی این کشور در آن مقطع، تا 6 سال آینده عرضه می‌شود. با وجود این، پس از آن خبر جالب توجهی در رسانه‌ها درمورد این نسخه از این پیکاپ ژاپنی منتشر نشده بود. به‌تازگی بخش تایلند تویوتا با دو کانسپت پیش‌نمایشی را از مسیر پیش روی هایلوکس ارائه کرده است.

تویوتا تایلند به‌مناسبت 60 سالگی تاسیس خود کانسپت هایلوکس Revo BEV را به‌نمایش گذاشته که بر پایه نسخه درون‌سوز این پیکاپ توسعه پیدا کرده است. این خودروی مفهومی با جلوپنجره بسته مختص به خودروهای الکتریکی و پورت شارژ در گلگیر جلو، نمایی را از تویوتا هایلوکس برقی آینده پیش روی طرفداران می‌گذارد. جزئیات بیشتری از این خودروی مفهومی در دسترس نیست و به‌وضوح با نسخه‌ای اولیه مواجه هستیم که احتمالاً در آینده دستخوش تغییرات قابل ملاحظه‌ای خواهد شد. گذشته از این، تاریخ عرضه‌ای هم برای آن تعیین نشده و تنها چیزی که در حال حاضر می‌دانیم، صرفاً عرضه هایلوکس الکتریکی در آینده است.

کانسپت پیکاپ تویوتا IMV 0

تویوتا به‌جز کانسپت هایلوکس برقی، طی رویداد 60 سالگی بخش تایلند خود از کانسپت دیگری با نام IMV 0 رونمایی کرده است. IMV 0 پیکاپی پایین‌رده برای بازار تایلند در نظر گرفته می‌شود که در مقایسه با هایلوکس، طراحی غیرمتعارف‌تری دارد. اولویت اصلی در توسعه آن هم امکان به‌کارگیری برای مقاصد مختلف بوده است. باید منتظر ماند و دید پروژه این خودروساز بزرگ ژاپنی جهت سازگاری بیشتر با محیط زیست از طریق توسعه خودروهای الکتریکی چه نتایجی را به‌دنبال خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*