نمایشگر OLED سامسونگ

اولین نمایشگر OLED گوشی با درخشش 2 هزار نیت؛ شاهکاری از سامسونگ

سامسونگ از نسل جدید نمایشگر OLED گوشی‌‌ های هوشمند با روشنایی فوق‌العاده 2 هزار نیت در خلال رویداد CES 2023 رونمایی کرد.

سامسونگ، غول فناوری کره جنوبی یکی از بازیگران اصلی در حوزه تولید نمایشگرهای موبایل است. اگرچه روشنایی صفحه‌نمایش‌ تلفن‌های هوشمند به‌طور کلی از 500 تا 1500 نیت متغیر بوده، اما سامسونگ موفق شد سال گذشته در گوشی هوشمند گلکسی اس 22 اولترا از نمایشگری با روشنایی 1750 نیت استفاده کرده و رکورد را جابجا کند. بااین‌حال، سامسونگ هم‌چنان در پی بهبود روشنایی صفحه‌نمایش گوشی است و امروز در خلال رویداد CES 2023 از اولین نمایشگر OLED با روشنایی فوق‌العاده 2 هزار نیت رونمایی کرد.

نمایشگر OLED گوشی با روشنایی 2000 نیت

نمایشگر OLED گوشی سامسونگ

این صفحه‌نمایش با موفقیت تاییدیه UL را اخذ کرده که یک سازمان جهانی در این حوزه به‌شمار می‌رود و علاوه بر آن نشان UDR (محدوده دینامیکی فوق‌العاده بالا) را نیز دریافت کرده است. همانطور که در عکس بالا قابل مشاهده است، این نمایشگر 2000 نیت (سمت راست) در کنار نمونه‌ای معمولی در رویداد CES 2023 به‌نمایش درآمده تا به‌خوبی تفاوت‌ها در روشنایی و عملکرد آن مشخص شود. در نگاه اول، صفحه‌نمایش جدید تجربه بصری بسیار بهتری را به ارمغان می‌آورد.

به‌نقل از سامسونگ دیسپلی، با افزایش محتوای ویدیویی UHD، محدوده روشنایی (دینامیکی) نمایش داده شده بر روی نمایشگرهای موبایل اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند. صفحه‌نمایش OLED جدید سامسونگ با نمایش طبیعی رنگ‌ها، کیفیت تصویر واقعی و سه‌بعدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

علاوه بر آن، برای اطمینان از وضوح بهتر نمایشگر گوشی در محیط‌های روشن در طول روز، سامسونگ ویژگی‌های مربوط به روشنایی صحفه‌نمایش را در عین حفظ مصرف انرژی ارتقا داده است. این بدان معنی است که باوجود روشنایی بالاتر، نمایشگر OLED جدید سامسونگ انرزی بیش‌‌تری مصرف نخواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*