سورپرایز جدید اپل: فیس آیدی در آیفون 16 پرو احتمالا به زیر نمایشگر منتقل خواهد شد!

ظاهرا در آیفون 16 پرو و 16 پرو مکس – iPhone 16 Pro Max با انتقال فیس آیدی به زیر نمایشگر، اثری از داینامیک آیلند فعلی یا هرگونه برش روی صفحه نمایش، نخواهد بود.

پیش‌تر شایعه شده بود که اپل در آیفون 16 پرو یا حتی آیفون 15 پرو با استفاده از یک فناوری جدید، سنسور فیس آیدی را به زیر نمایشگر منتقل خواهد کرد. حالا گزارش The Elec که برگرفته از زنجیره تامین اپل است، این ادعا را تایید می‌کند.

به‌ادعای منبع این پایگاه خبری، امکان استفاده از فیس آیدی درون صفحه‌ای در خانواده آیفون 15 هم وجود دارد؛ اما کمی مشکل به‌نظر می‌رسد. در عوض، آیفون 16 پرو از این ویژگی بهره‌مند خواهد شد. متعاقبا، دوربین زیر نمایشگر را هم در گوشی های اپل خواهیم دید.

فیس آیدی آیفون 16 پرو

البته مشخص نیست منظور، وجود دوربین درون صفحه‌ای در همین آیفون 16 پرو است یا نسل بعد از آن، یعنی آیفون 17 پرو؟ اما به هر حال اصول کار یکسان است؛ سنسور Face ID و دوربین باید با شیوه مشابهی در زیر صفحه نمایش تعبیه شوند.

در بهار گذشته، تحلیلگر سرشناس «مینگ چی کو» هم وجود فیس آیدی و دوربین درون صفحه‌ای در مدل‌های 2024 آیفون را پیش‌بینی کرده بود. حالا این ادعا به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*