دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

خودرو دانگ فنگ آئولوس یی شوئن ، توسط ایران خودرو روانه بازار می‌شود

دانگ فنگ آئولوس یی شوئن به عنوان محصول جدید ایران خودرو در راه است. در ادامه با مشخصات و امکانات این سدان چینی آشنا خواهیم شد.

خبرها حاکی از آن است که گروه خودروسازی ایران خودرو طی قراردادی با گروه دانگ فنگ و برند آئولوس قصد دارد سدان یی شوئن را مونتاژ و به بازار ایران عرضه کند. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو دانگ فنگ آئولوس یی شوئن به‌عنوان محصول جدید ایران خودرو آشنا خواهیم شد.

معرفی دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

مشخصات فنی

دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

برند چینی آئولوس سدان یی شوئن را با موتورهای مختلفی در بازارهای هدف به‌فروش می‌رساند؛ اما به احتمال زیاد ایران خودرو آن را با موتور 1.5 لیتری توربوشارژر مونتاژ و به بازار ایران عرضه خواهد کرد. آئولوس یی شوئن با موتور 1.5 لیتری توربوشارژر در دو تیپ فنی قابل سفارش خواهد بود.

دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

نسخه اول این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با 150 اسب بخار و گشتاور 230 نیوتن‌متر و نسخه دوم نیز قدرتی برابر با 197 اسب بخار و گشتاور 300 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از هر دو مدل توسط گیربکس 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه تر به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. به‌نظر می‌رسد ایران خودرو مدل قدرتمندتر یعنی نسخه 197 اسب بخاری را به ایران خواهد آورد.

دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

این سدان چینی در نسخه 197 اسب بخاری می‌تواند ظرف مدت 9.5 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. ضمن این‌که مصرف سوخت آن نیز به ازای هر 100 کیلومتر کمتر از 7.5 لیتر خواهد بود. این خودرو دارای 1232 کیلوگرم وزن و 2680 میلی‌متر فاصله محوری بوده و با چنین ارقامی در سطح خودروهای فونیکس آریزو 6 پرو، آریزو 5 جدید و بهمن ریسپکت پرایم جای می‌گیرد.

امکانات رفاهی و ایمنی

دانگ فنگ آئولوس یی شوئن

طبق شنیده‌ها، ایران خودرو آئولوس یی شوئن را در قالب یک محصول لوکس همانند هایما 8S مونتاژ و به بازار ایران عرضه خواهد کرد. از این رو این سدان چینی به امکانات رفاهی و ایمنی متعددی مجهز خواهد بود.

dongfeng aeolus yixuan

از امکانات آئولوس یی شوئن می‌توان به سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سنسور نور، ترمز پارک برقی و اتوهلد، استارت دکمه‌ای، 6 کیسه هوای ده نقطه‌ای، فناوری LED چراغ‌ها، اسپویلر و دیفیوزر عقب، سانروف، جلو آمپر دیجیتال، تهویه اتوماتیک با پاکسازی هوای کابین، کروز کنترل، سامانه اخطار برخورد از جلو، رادار خطی، رادار نقطه کور، دوربین 360 درجه، فرمان کمکی برقی، صندلی‌های برقی جلو با گرمکن، پشتی یکپارچه صندلی‌های جلو، تریم داخلی چرم و پارچه اشاره کرد.

قیمت دانگ فنگ آئولوس یی شوئن 

dongfeng aeolus yixuan

آئولوس یی شوئن در بالاترین مدل خود با قیمت 12 هزار و 400 دلار در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد. در واقع این خودرو از لحاظ قیمت جهانی در سطح آریزو 6 پرو و ریسپکت پرایم قرار داشته و به احتمال زیاد با قیمت مشابه بهمن ریسپکت روانه بازار ایران خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*