صفحات غیر قانونی

لایک کردن، عضویت و نظر دادن در صفحات غیر قانونی هم در ایران جرم می‌شود؟

معاون دادستان قم در امور فضای مجازی با اعلام این‌که هر فرد نسبت به اقدامات خود در فضای مجازی مسئولیت دارد، گفت لایک کردن، عضویت و نظر دادن در صفحات غیر قانونی نیز مشمول پیگرد قانونی می‌شود.

ابوالفضل تحریری، معاون دادستان قم در امور فضای مجازی با اعلام این‌که تبیین مسئولیت افراد در قبال فعالیت در شبکه های اجتماعی ضرورت دارد، گفت هر فرد نسبت به تولید محتوا، انتشار و به اشتراک گذاشتن آن در صفحه خود، محتوای کامنت‌های دیگران در این صفحه و لایک محتواهای دیگران دارای مسئولیت است.

جرم بودن لایک کردن و نظر دادن در صفحات غیر قانونی

لایک کردن

معاون دادستان قم در امور فضای مجازی در خصوص اقدامات مجرمانه در فضای مجازی که باعث پیگرد قضایی خواهد شد گفت:

توهین به مقدسات، شخصیت‌ها، باورها، اعتقادات و اقوام، تبلیغ نژادپرستی، تهدید، انتشار اکاذیب، انتشار شایعات، تولید و انتشار اخبار و اطلاعات و تحلیل‌های غیر واقعی از شرایط، پدیده‌ها و حوادث را در شبکه‌های مجازی دارای عناوین مجرمانه بوده که قانون‌گذار برای آنها مجازات در نظر گرفته است.

تحریری از سایر اقدامات غیرقانونی در فضای مجازی که مشمول پیگرد قانونی می‌شود به مورادی چون «تبلیغ خشونت، دعوت به تجمعات غیرقانونی، دعوت به اعتصابات، تبلیغ و ترویج اقدامات منجر به اغتشاشات، آموزش ساخت سلاح، تشویش اذهان عمومی، ترویج مسائل ضدامنیتی و فرهنگی، سیاه‌نمایی، انتشار مطالب علیه وحدت ملی و انجام فعالیت‌های تجزیه‌طلبانه در صفحات مجازی» اشاره کرد.

معاون دادستان قم در امور فضای مجازی در خصوص فعالیت‌های مجرمانه رایج در صفحه‌های مجازی نیز تاکید کرد:

قرار دادن سیم‌کارت یا موبایل در اختیار افراد دیگر برای انجام اقدامات مجرمانه، جعل عنوان شخصیت‌ها و افراد شناخته شده از طریق ساخت اکانت‌های جعلی، ایجاد، مدیریت و عضویت در صفحات گروه‌ها و کانال‌هایی که اقدام به انتشار مطالب غیر قانونی می‌کنند، تگ و هشتگ در راستای فراخوان‌ها و اقدامات گروه‌های غیرقانونی و ضد امنیتی، درج نظرات غیرمجاز سایر افراد در صفحه شخصی خود و درج این نوع نظرات در صفحه دیگران نیز جزو موارد مجرمانه در فضای مجازی محسوب می‌شود که مشمول برخورد قضایی خواهد شد.

تحریری با هشدار به صاحبان صفحات در فضای مجازی نسبت به مسئولیت قانونی تحرکات و اقداماتشان گفت تمامی اقدامات مجرمانه که در فضای مجازی و بستر شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود توسط دادستان و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی استان به شکل کامل رصد می‌شود و با متخلفان بر اساس ضوابط قانونی برخورد خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فاقد اهمیت
    ما مردم نماینده قانون گذار ندازیم