راننده‌ی اتوماتیک تسلا اس هوشمند تر شد؛ از فراخواندن خودرو تا پارک اتوماتیک + ویدیو

شرکت تسلا به ساختن خودرو های پیشرفته و هوشمند شهرت بسیار یافته‌است. این شرکت به هنگام معرفی خودروی نیمه خودران تسلا اس ( Tesla S ) از قابلیتی پرده‌برداری کرد که طرفداران زیادی در همان اوایل پیدا کرد و آن امکان فراخواندن خودرو به مکان فعلی شماست. آپدیت جدید تسلا برای این مدل، به این قابلیت کاربردی جامه‌ی عمل پوشانده است. در ادامه با جزئیات این آپدیت آشنا شوید.

آپدیت جدید ۷.۱ تسلا اس؛ به سیستم اتوپایلوت (راننده‌ی اتوماتیک) خودرو قابلیت راندن آن را به مکان فعلی شما می افزاید. بدین ترتیب می‌توانید بدون قدم برداشتن در پارکینگ برای باز کردن درب خودرو و به بیرون راندن آن، بیرون از پارکینگ بایستید و پس از چند ثانیه خودروی خود را مقابل خود بیابید. جالب‌تر آنکه می‌توانید با این ویژگی به خودرو فرمان پارک شدن در مکان‌های گوناگون بدهید.

همچنین می‌توانید درب گاراژ خود را درصورتی که از هوم لینک پشتیبانی به عمل می‌آورد باز کنید و خودرو را آماده‌ی خروج اتوماتیک از گاراژ نمایید. البته درنظر داشته باشید این قابلیت تنها درصورتی اجرایی است که فاصله‌ای کمتر از ۱۱.۸۸ تا گاراژتان داشته باشید. ضمنا اتوپایلوت به اندازه‌ی کافی قابل اعتماد است که نگرانی شما را از برخورد خودرو با در یا دیوار هنگام خارج کردن خودرو از پارکینگ برطرف کند.

مزایای آپدیت ۷.۱ به همینجا ختم نمی‌شوند و Autosteer یا هدایت خودکار که قبلا به دلیل بی‌نظمی هایی که در تست‌های اولیه ایجاد می‌کرد حذف شده بود، حالا دوباره با برطرف شدن ایرادات در آپدیت جدید تسلا گنجانده شده است.

هنگام رانندگی در خیابان‌های مسکونی که خط کشی وسط خیابان در آن‌ها وجود ندارد، سیستم اتوپایلوت سرعت خودرو را در بازه‌ای مشخص نگه می‌دارد و شما حتی با کنترل گرفتن مستقیم خودرو نیز قادر به افزایش این سرعت نخواهید بود. از دیگر قابلیت‌های اتوپایلوت می‌توان به جلوگیری از تصادف و برخورد با سایر خودرو ها به هنگام رها کردن فرمان اشاره کرد.

در ادامه دو ویدیو از نحوه عملکرد سیستم فراخواندن خودرو و پارک اتوماتیک تسلا اس را تماشا خواهید کرد :

 

منبع : Engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خیلی خفنه پسر!!!