چرا توییتر اجازه می دهد داعش در این شبکه اجتماعی فعالیت کند ؟!

همانطور که می دانید، گروه تروریستی و جنایت کار داعش در بسیاری از شبکه های اجتماعی در حال فعالیت بوده و اهداف ضد بشری خود را در این رسانه ها منتشر می سازد.یکی از بزرگترین رسانه هایی که داعش در آن فعال است، شبکه اجتماعی توییتر ( Twitter ) است.اما براستی چرا توییتر و امسال آن اجازه فعالیت و نشر اطلاعات چنین گروه خطرناک و آدمکشی را می دهد ؟!

به تازگی خانمی‌که شوهرش در یک حمله ی تروریستی به محل آموزش پلیس‌ها در اردن کشته شده است از توییتر شکایت کرده. به خاطر این که این شبکه ی اجتماعی به اکانت‌های داعشی اجازه داده است در آن رشد کنند.

در مدارک دادگاهی ارائه شده، آن خانم دلیل خود را این گونه شرح داده است:

برای سال‌های متمادین، توییتر آگاهانه به گروه تروریستی داعش اجازه داده است تا از این شبکه ی اجتماعی برای تبلیغات افراط گرایانه ی خود استفاده کند و این گونه سرمایه مالی و نیروی انسانی زیادی به دست آورد. این حمایت مادی ابزاری برای رشد داعش بوده است و باعث شده که داعش حملات تروریستی خود را افزایش دهد.

هم چنین در ادامه ی شواهد، ادعا شده است که هم اکنون ۷۰,۰۰۰ اکانت وابسته به داعش در توییتر در حال فعالیتند. تویتر فعالیت‌های داعش را در این شبکه منع نمی‌کند و فقط طبق قوانین خود برخی از صحنه‌های با خشونت بالا را حذف می‌کند.

سخنگوی توییتر در واکنش به ادعای این خانم گفته است:

با وجود اینکه ما با این خانم بیوه همدردی میکنیم، مدارک ایشان شایسته ی بحث و گفتوگو نیست. هم چنین شبکه‌های اجتماعی با قوانین، حمایت می‌شوند. بخش ۲۳۰ لایحه ی عفت در ارتباطات (Communications Decency Act) شرح می‌دهد که شبکه‌هایی مانند توییتر به خاطر فعایت‌های اعضایشان مسئول نیستند !

نظر شما در این مورد چیست ؟ آیا شبکه هایی نظیر توییتر باید فعالیت گروه های تروریستی را مسدود سازند؟

به نظر شما اجازه فعالیت به چنین گروه های خطرناکی ، نوعی حمایت از آنها نمی باشد ؟

منبع: engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. حزب الله لبنان هم در مجامع بین المللی جزو گروه های تروریستی محسوب میشه و اما اگر حزب الله توی توییتر فعالیت میکرد مسئولین توییتر برخورد میکردند.

 2. اتفاقا این یه سیاست خوب برای جمع کردن تروریستها در یکجاست. اینجوری زودتر میتونن از مقاصد خرابکارانه شون مطلع بشن.
  درست مثل وقتی که برای موش پنیری رو در تله موش قرار میدیم! اینکار لطف به موش نیست بلکه هدفی برای از بین بردنشه.
  برنامه های ارتباطی موبایلی هم وسیله ایه تا دولتها مخصوصا آمریکا با شنود این گروههای تروریستی پی به اهدافِ شومشون ببرن! درسته اینکار نشون دهندهٔ صد درصد امن بودنِ پیام رسانها نیست ولی راهی برای کنترلِ امنیتِ دنیاست!

 3. حرف توییتر جالب بود. اقدام اعضا ربطی به مسئول نداره. اما یه سوال پیش میاد شما دقیقا مسئول چی هستید پس؟ اگه سازمان ملل داعش رو یه گروه تروریستی حساب کرد و حرفاش تبلیغه برای تروریست و خشونت چرا حسابش رو‌ پاک نمیکنن؟ اگه هم کاری باهاش ندارین چرا بعضی از عکس ها رو‌ پاک میکنین و بعصی از توییت ها رو‌ میزارین؟
  قانون رو باید کامل اجرا کرد نه سلیقه ای…
  اخه کسی که عکس از گردن زدن یه انسان میزاره میاد از مولانا حرف میزنه.

 4. واقعا که باعث برای توییتر و مسئولینش متاسفم

 5. خدا ازشون نگذره کثافتای آدم کش ، خدا کنه هرکی ازشون حمایت میکنه نابود بشه