استیون هاوکینگ: بشر طی ۱۰۰ سال آینده به دست خودش نابود خواهد شد!

استیون هاوکینگ در مورد خطر از بین رفتن بشریت به دست خودش تا ۱۰۰ سال آینده هشدار داده است. چرا که ما با سرعت زیادی در عرصه علم و فن‌آوری در حال پیشرفت هستیم. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

طبق مصاحبه ای که هاوکینگ با BBC انجام داده است، وی گفته است در حالی که پیشرفت خوب است، اما باعث ” ایجاد راه های جدیدی می‌شود که می‌تواند موجب نابودی شود” مواردی که مورد نظر وی بود، شامل جنگ هسته‌ای، گرم شدن کره زمین، ویروس های تغییر ژنتیکی یافته می‌شود که ممکن است بشریت را به پایان کار خود برساند.

اما این اولین باری نیست که هاوکینگ درباره مواجه با فاجعه خود ساخته اخطار داده است. در سال ۲۰۱۴، او گفته بود که ” هوش مصنوعی می‌تواند طلسمی برای پایان نژاد بشر باشد.”

البته هاوکینگ می گوید او به این موضوعات خوش‌بین بوده و معقد است که ما می‌توانیم بر مشکلاتی که در برابر بشریت وجود دارد غلبه کنیم. اما اگر بدترین حالت ممکن اتفاق افتد، یکی از راه های ادامه بقای نژاد بشر می‌تواند تشکیل مستعمره روی سیاره ای دیگر مثل مریخ باشد.

اما این موضوع بعید است که حداقل در قرن بعدی به واقعیت بدل شود. مشخص است که یک فاجعه جهانی”یقیقا نزدیک است” که تا ده هزار سال آینده رخ خواهد داد. بنابراین، هاوکینگ گفت که تا ۱۰۰ سال آینده زمین در خطرناک ترین سال‌ هایش قرار می‌گیرد. چرا که ما بسیار پیشرفته تر خواهیم شد، در حالی که از پناهگاهی امن خارج از این سیاره بی بهره هستیم.

استیون می‌گوید:

هرچند احتمال ذکر یک سال خاص که  زمین در آن با فاجعه رو به رو خواهد شد بسیار کم است، اما ما یقین داریم که ظرف هزار یا ده هزار سال بعدی فاجعه‌ای رخ می‌دهد که باعث نابودی حتمی می‌شود. با وجود اینکه ما حداقل در صده بعدی قادر نخواهیم بود مستعمره‌ای خود کفا در فضا ایجاد کنیم، باید در این دوره بسیار مراقب بود.

shutterstock_297150701_970e

با این حال هاوکنیگ اظهار داشت این دوره ۱۰۰ ساله، “زمان با شکوهی برای زندگی کردن است.” به ویژه برای دانشمندان و به طور خاص فیزیکدانان نظری مثل خودش. چرا که اکتشافات جدید بی‌شماری در پی وقوع اند.

آخرین نظریه هاوکینگ در مورد سیاه چاله ها که در اوایل همین ماه  در یک مقاله منتشر شد، این است که سیاه چاله ها می‌توانند در افق رویداد حاوی داده هایی به نام “مو” باشند. افق رویداد مرزی است که هیچ چیر حتی نور هم نمی‌تواند از آن فرار کند. این مو های می‌توانند شامل اطلاعاتی در مورد سیاه چاله باشند که به ما در حل پارادوکس از دست دادن اطلاعات کمک خواهد کرد.

منبع: iflscience

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*