گزارش مالی فیس‌ بوک حکایت از درآمد ۵.۸۴ میلیارد دلاری و سود ۵۲ درصدی دارد

در چند روز اخیر، اکثریت قریب به اتفاق کمپانی ها آخرین گزارش عملکرد مالی خود را منتشر کرده اند.حال نوبت فیس بوک است که مطابق انتظارات عمل کند و گزارش سه ماهه پایانی سال پیش را در اختیارمان قرار دهد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

این غول صنعت رسانه های اجتماعی اعلام کرد در حال حاضر ۱.۵۹ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد. با وجود این قشر عظیم از کاربران که در فیس بوک به فعالیت می‌پردازند، جای تعجب هم ندارد که تنها در سه ماهه پایانی سال گذشته،درآمدی بیش از ۵.۸ میلیارد دلار برای فیس بوک تولید کنند و  سود هر سهم را به ۰.۷۹ دلار برسانند.

سیر صعودی که فیس بوک در آن به سر می‌برد، تحلیلگران وال استریت را هم مغلوب ساخته است. آنها احتمال می‌دادند که سود هر سهم در فیس بوک به طور متوسط ۰.۶۸ دلار باشد و در مجموع بتواند ۵.۳۷ میلیارد دلار را به جیب بزند. همچنین انتظار داشتند که فیس بوک ۱.۵۸ میلیارد کاربر ماهانه داشته باشد اما اوضاع طبق پیش‌بینی ها پیش نرفت و فیس بوک درآمدی بیشتر از حد انتظار خلق کرد.

تعداد کاربران فعال فیس بوک، همچنان رو به رشد حرکت می‌کند و کاملا واضح است که مردم  هنوز از خدمات این شرکت خسته نشده اند. بنابر این فرصت های بیشتری برای تبلیغات وجود دارد. با توجه به اینکه تعداد کاربران این رسانه روز افزون است، باید اشاره داشت که تعداد کاربران فعال روزانه‌ی این شرکت بیش از ۱.۰۴ میلیارد نفر بر آورد شده که نشان از افزایش ۱۷ درصدی دارد. تلفن همراه و به ویژه اپلیکیشن فیس بوک، راهی دیگر برای دستیابی به این شبکه است که هر ماه بیش از ۱.۴۴ میلیارد نفر از این طریق به حساب کاربری خود مراجعه می‌کنند.

fb_monthly_q4_2015اما آن چیزی که مطمئنا برای شما هم جذاب است، رشد ۵۲ در سود دهی این شرکت در مدت زمان مشابه سال قبل است. به طوری که فیس بوک موفق شد از ۳.۸۵ میلیارد دلار سه ماه پایانی سال گذشته، امسال به ۵۸.۴ میلیارد دلار برسد. تبلیغات تلفن همراه همچنین بخش وسیعی از موفقیت این شرکت را متشکل می‌شود. به طوری که سال گذشته د حدود ۸۰ درصد درآمد تبلیغت این شرکت بوسیله تلفن همراه به وجود آمد. اما امسال این میزان با افت مواجه شد و به ۶۹ درصد کاهش یافت.

یکی از جنبه های محبوبیت فیس بوک، به عنوان  مکانی بسیار قدرتمند برای تبلیغات است. اما اینستاگرام هم بخش عمده‌ای از تبلیغات را در خود جای داده و بی تردید فیس بوک از درآمد حاصله در اینستاگرام نیز رضایت کامل دارد. هنوز گزارشات اولیه در مورد اینستاگرام منتشر نشده است. اما پیش بینی می‌شود در آخرین سه ماهه سال گذشته اینستاگرام ۳.۷۳ میلیارد دلار را برای فیس بوک رقم زده باشد. که درآمد بیشتری را در مقایسه با تعداد کاربرانش نشان می‌دهد و این بیانگر آن است که فیس بوک استراتژی های بهتری را برای تبلیغات در اینستاگرام دنبال کرده.

منبع: venturebeat

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*