فروش اولین نسل آیفون اپل

فروش یک نسخه از اولین نسل آیفون اپل با قیمتی بسیار عجیب!

شاید این روزها فروش گوشی‌های هوشمند با قیمت 2000 دلار چیز چندان عجیبی نباشد؛ اما به کسی که برای خرید یک نسخه از اولین نسل آیفون اپل، نزدیک به 200 هزار دلار پرداخت کند چه می‌گویید؟

مدل‌های قدیمی آیفون، در سال‌های اخیر به یک کالای کلکسیونی نفیس تبدیل شده‌اند. به‌عنوان مثال، در سال 2022، نسخه‌ای 8 گیگابایتی از اولین نسل آیفون اپل با قیمتی حدود 40 هزار دلار در یک حراجی فروش رفت. همین رقم هم به اندازه کافی حیرت‌انگیز است؛ اما این رکورد مدت زیادی دوام نیاورد و یک آیفون اورجینال دیگر با قیمتی بیش از 63 هزار دلار، مشتری پیدا کرد.

حالا که فقط چند هفته با رونمایی اپل از سری آیفون 15 فاصله داریم؛ کسی پیدا شده که برای خرید یک آیفون نسل اولی آکبند، راضی به پرداخت حدود 190 هزار دلار در حراجی LCG شده است.

شاید شما عقل و منطق چنین افرادی را زیر سوال ببرید؛ اما به‌هرحال در حراجی‌ها، رد و بدل شدن چنین مبالغی برای کالاهای کمیاب، خیلی عجیب نیست.

فروش اولین نسل آیفون اپل

این گوشی خاص اما کمیاب‌تر از نمونه‌های مشابه هم بوده؛ زیرا 4 گیگابایتی است. در سال 2007، اپل از دو نسخه 4 و 8 گیگابایتی آیفون رونمایی کرد. اما بسیاری از خریداران، به‌سراغ نسخه 8 گیگابایتی رفتند که فقط 100 دلار گران‌تر بود. نتیجه اینکه دو ماه پس از عرضه، اپل تولید و فروش نسخه 4 گیگابایتی را متوقف کرد. همین هم باعث شده امروزه، این نسخه از آیفون بسیار کمیاب و برای کلکسیونرها، ارزشمندتر باشد.

ظاهرا آیفون فروخته شده، در بسته‌بندی اورجینال و بدون کوچک‌ترین نقصی است؛ طوری که اگر کسی ببیند، تصور می‌کند جعبه یک محصول تازه است، نه مال 16 سال قبل!

ناگفته نماند بالاترین مبلغ پیشنهادی در این حراجی، 158 هزار دلار بود؛ ولی فرد برنده می‌بایست حدود 32 هزار دلار دیگر، تحت عنوان «خرید پریمویم» پرداخت می‌کرد. بنابراین، هزینه تمام شده برای او به 190 هزار دلار رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*