رفع فیلتر گوگل پلی

کارگروه فیلترینگ، درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر گوگل پلی را نپذیرفت

با رد درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر گوگل پلی توسط کارگروه فیلترینگ، کماکان خبری از دسترسی آزاد به پلتفرم Google Play نخواهد بود.

آبان سال گذشته به دنبال ناآرامی‌های به‌وجود آمده در کشور، موج جدیدی از فیلترینگ آغاز شد و فیلترینگ گریبان گوگل پلی استور را هم گرفت. گوگل پلی که منبع خیلی از کاربران ایرانی برای دانلود به‌روزترین برنامه‌های اندروید بود، رسماً از دسترس آن‌ها خارج شد. البته بعد از مدتی، زمزمه‌هایی مبتنی بر رفع فیلتر آن به گوش رسید، اما چیزی جز اختلالی در سیستم فیلترینگ در کار نبود. از آن زمان تاکنون همواره بحث لزوم رفع فیلتر Google Play مطرح بوده، ولی مخالفت کارگروه فیلترینگ با درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر آن نشان می‌دهد که این پلتفرم هم به جمع امثال یوتیوب، تلگرام، اینستاگرام و… پیوسته است.

کارگروه فیلترینگ، مخالف رفع فیلتر گوگل پلی

مخالفت کارگروه فیلترینگ با درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر گوگل پلی

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات ایران اخیراً در جمع خبرنگاران به این موضوع اشاره کرد که وزارت ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در جریان جلسه‌ای با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواست خود جهت رفع فیلتر گوگل پلی را عنوان کرده‌اند. با این حال، کارگروه فیلترینگ با درخواست آن‌ها برای این‌که دوباره این پلتفرم کاربردی را در دسترس قرار بدهند، مخالفت کرده است.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد که به‌عقیده وی، باید در برخی از محدودیت‌های اعمال شده تجدید نظر صورت بگیرد؛ این در حالی است که وی مدتی قبل رسماً مخالفت خود با رفع فیلتر اینستاگرام، تلگرام و واتساپ را اعلام کرده بود. عیسی زارع‌پور همچنین این نکته را ذکر کرد که این وزارت‌خانه مسئولیت تصمیم‌گیری برای فیلتر و رفع فیلتر پلتفرم‌ها را بر عهده ندارد. وی در گذشته هم اظهار داشته بود که تصمیم‌گیری درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی در حوزه اختیارات آن‌ها نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

 1. این داستان پلیس خوب، پلیس بد!

 2. دولت انقلابی رییسی فقط فیلترینگ و گرانی

 3. جالب و خنده داره که ساختمان ارتباطات ساخته شده بعد باس از جای دیگر به نام فیلترینگ اجازه بگیرن!! خخخخ
  خانه خره به مولا
  همین سایت کارگروه رو بفرستین کارش دارم..

 4. جناب مرده شور برده! لطفاً یوتیوب را بی‌زحمت از آسانسور درآرید. بخدا کلافه شدیم
  این‌ترنت داخلی که چیزی بارش نیست.
  و السلام

 5. آها! پس کار گروهک بید. ببشخید خیال می‌کردم کار خود شانه. هیچی به هیچی
  پس خدا حافظ بعد سلام

 6. اختیار چی رو ایشون داره؟