از این پس افزونه‌های مسدود کننده تبلیغات بر روی مرورگر موبایل سامسونگ پشتیبانی خواهد شد

کمپانی سامسونگ امروز پشتیبانی از افزونه های مسدود کننده محتوا و تبلیغات را بر روی مروگر پیش فرض تلفن های اندرویدی اش را آغاز کرد. مرورگر به روز شده از امروز در اختیار گوشی های هوشمند مجهز به اندروید مارشمالو قرار خواهد گرفت و در ماه آینده، کاربران نسخه‌ی آب نبات چوبی هم از این امکان بهره مند خواهند شد. این امکان جدید، به کاربران اجازه می‌دهد تا با نصب نرم افزار های کمکی به مسدود کردن تبلیغات وب سایت ها بپردازند. قابلیتی که پیش از این برای مرورگر سافاری در iOS 9 فراهم آمده بود.

مشخصا مسدود کردن تبلیغات وب سایت ها موجب کاهش زمان بارگذاری صفحات وب خواهد شد و از طرفی مصرف دیتا تلفن همراه به شکل قابل توجهی کمتر خواهد کرد. از همین رو، بارگذاری صفحاتی که در آن تبلیغات مسدود شده، بسیار سریع تر از صفحات دارای تبلیغات صورت می‌گیرد.

در ماه سپتامبر گذشته، وقتی iOS با قابلیت جدیدش در دسترس کاربران قرار گرفت، مسدود کننده های تبلیغات برای تلفن همراه غوغا کردند. اما مدتی پس از آن، شور اولیه کاربران فرو کش کرد و مسدود کننده ها از صدر برنامه های اپ استور به پایین سقوط کردند. موضوعی که نشانی بر عدم توانایی در جذب کاربران بیشتر است. اما مسدود کردن تبلیغات و دیگر متحویات بر روی اندروید، به راحتی با نصب یک افزونه قابل انجام نیست. برای مثال، مرورگر گوگل کروم که به صورت پیش فرض روی گوشی های اندرویدی نصب است و همچنین مرورگر  Internet سامسونگ، در حال حاضر از مسدود کننده پشتیبانی نمی‌کنند. البته باید گفت که برخی از مرورگر های شخص ثالث نظیر Brave که چندی پیش معرفی شد، ویژگی هایی برای مسدود کردن آگهی را در خود جای داده اند؛ اما مشخص است که همانند گوگل کروم میان کاربران جا افتاده و محبوب نیستند. در نتیجه، با وجود اینکه مسدود کردن تبلیغات در مرورگر های دسکتاپ عمل کاملا رایجی است اما برای تلفن های همراه، بسیاری از کاربران حتی زحمت مسدود کردن آنها را به خود نمی‌دهند.

اولین مسدود کننده محتوا که برای مرورگر Internet  سامسونگ ارائه شده، Adblock Fast نام دارد که برای iOS نیز ارائه شده و پیش از این  برای کروم و اپرا بر روی دسکتاپ، در دسترس بود. Adblock Fast رایگان ارائه شده و منبع باز است که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار کاربر در سیستم عامل های مختلف از این نرم افزار استفاده می‌کنند. طبق ادعای سامسونگ، استفاده از این افزونه در اندروید به طور متوسط موجب کاهش زمان لود شدن صفحات وب تا حدود ۵۱ درصد می‌شود. این مسدود کننده را می‌توان از طریق فروشگاه گوگل پلی برای مرورگر Internet  نسخه‌ی ۴.۰ سامسونگ دانلود کرد. یکی از اولین و محبوب ترین مسدود کننده های محتوا برای سیستم عامل iOS، در حال حاضر برای مرورگر سامسونگ نیز در دسترس است.

ابزارهامشخص نیست که چه تعداد از کاربران سامسونگ، از مسدود کننده هایی که در دسترسشان است استفاده خواهند کرد و در واقع هنوز روشن نیست که چه تعدادی از آنها مروگر Internet را به گوگل گروم ترجیح می‌دهند. از سوی دیگر، احتمالش زیاد است که شما جزو افرادی باشید که راجب مسدود کننده ها اطلاعات کافی را دارید اما همچنان ترجیح می‌دهید به جای Ineternet سامسونگ از مروگر گوگل کروم استفاده کنید. اما اگر شما به تازگی دستگاه خود را از آیفون به سامسونگ تغییر داده باشید و قابلیت مسدود کردن آگهی ها که پیش از این در آیفون وجود داشت را از دست داده اید، شما هم اکنون می‌توانید یک تجربه بدون آگهی را در مرورگر Ineternet سامسونگ داشته باشید.

منبع: theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*