پیکاپ تویوتا کرولا کراس

نخستین عکس های پیکاپ تویوتا کرولا کراس منتشر شد؛ وقتی کرولا تبدیل به وانت می‌شود

نخسین تصاویر پیکاپ تویوتا کرولا کراس منتشر شد. در ادامه با جزئیات طراحی و مشخصات Toyota Corolla Cross Pickup آشنا می‌شویم.

خبرها حاکی از آن است که شرکت تویوتا برنامه ساخت یک پیکاپ جدید را برای رقابت با فورد ماوریک در دستور کار خود قرار داده است. در واقع این خودروساز قصد دارد یک پیکاپ کامپکت اقتصادی را طبق پلتفرم تویوتا کرولا کراس توسعه دهد. اخیرا استیو گیتس، رئیس شورای ملی فروشندگان تویوتا نیز اعلام کرد فورد ماوریک عملکرد چشمگیری داشته و فروشندگان نیز خواهان فروش خودروهای مشابه هستند.

پیکاپ تویوتا کرولا کراس در راه است

از این رو بسیاری بر این باورند که تویوتا روی ساخت یک پیکاپ کامپکت تمرکز کرده و قصد دارد آن را تا سال 2026 روانه بازار کند. از آنجایی که بازار پیکاپ‌ها بسیار پررونق بوده و تویوتا نیز دارای طرفداران وفادار زیادی است، با عرضه یک محصول مشابه فورد ماوریک سعی دارد سهم بیشتری از بازار را کسب کند. گفتنی است فورد ماوریک در نیمه اول سال 2023 به فروش 42 هزار و 499 دستگاهی دست پیدا کرده که از رشد 10 درصدی فروش این خودرو حکایت دارد.

پیکاپ تویوتا کرولا کراس

در همین راستا طراحان رندرهایی را طبق شایعات طراحی کردند که نشان می‌دهد پیکاپ جدید تویوتا همانند شایعات بر اساس پلتفرم شاسی بلند کرولا کراس توسعه پیدا کرده است. نسخه پیکاپ تویوتا کرولا کراس همانند رنو اروچ و فولکس واگن ساویرو در ردیف پیکاپ‌های جمع‌وجور و اقتصادی قرار خواهد داشت.

علاوه بر این، برخی منابع بر این باورند که تویوتا برنامه جدی‌تری برای این پیکاپ جدید در نظر گرفته و طی سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت مزدا قصد دارد آن را روانه بازار کند و به همین دلیل هنوز جزئیاتی از این پروژه را منتشر نکرده است.

پیکاپ تویوتا کرولا کراس

استفاده از معماری جهانی جدید تویوتا که به‌عنوان پلتفرم TNGA شناخته می‌شود، ایده بسیار مناسبی است؛ چرا که تویوتا علاوه بر این‌که تاکنون در توسعه پیکاپ‌ها تجربه زیادی را داشته، می‌تواند از موتورهای هیبریدی نیز استفاده کند. جالب است بدانید موتور هیبریدی فورد ماوریک نیز طبق پتنت‌های منبع باز تویوتا توسعه پیدا کردند.

این پیکاپ جمع‌جور علاوه بر بازارهای آمریکای جنوبی در بازارهای آسیایی نظیر تایلند نیز عملکرد خوبی خواهد داشت. احتمالا این پیکاپ در بازارهای آسیایی به پیشرانه 1.8 لیتری و هیبریدی با قدرت کمتر از 140 اسب بخار مجهز خواهد شد؛ اما برای بازار آمریکای شمالی با پیشرانه 194 اسب بخاری فعلی تویوتا پریوس در دسترس خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*