نمایندگی رسمی اپل در ایران؛ شایعات جدید، شرکت های جدید !

طی روز های اخیر ، سید مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران طی مصاحبه های که با دو خبرگزاری تسنیم و فارس انجام داده ، از شرکت هایی سخن گفته که ادعا کرده اند در حال گرفتن نمایندگی رسمی اپل در ایران می باشند.وی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم، گفته است که قرار است فروشگاه کمپانی آمریکایی اپل در ایران توسط فردی که مدعی دریافت مجوزهای لازم است، افتتاح شود.میرمهدی همچنین در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس، از سه شرکت که مدعی مذاکره با اپل برای اخذ نمایندگی محصولات این شرکت شده‌اند نیز نام برده است.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

سید مهدی میرمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، خبر از افتتاح اپل استور در ایران داد و اظهار کرد: فردی که مدعی دریافت مجوز از کمپانی اپل برای فروش رسمی محصولات آن در ایران است، مدتی می‌شود با اتحادیه فناوران رایانه برای دریافت مجوزهای مورد نیاز فعالیت در ایران رایزنی می‌کند.

سید مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران

سید مهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با بیان اینکه این فرد در حال حاضر سه دفتر برای ارائه خدماتش در نظر گرفته است، گفت: این فرد در حال حاضر فضای بزرگی را در خیابان طالقانی برای ارائه خدمات پس از فروش تهیه کرده است. اپل استور قرار است در خیابان سهروردی راه‌اندازی شود و انبار دپوی کالایی هم در جاده قم برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اجازه اسم بردن از این فرد را ندارم، گفت: قرار است جلسه‌ای با او طی روزهای آتی داشته باشیم و بعد از آن و در صورت موافقت خود ایشان می‌توانم اسمش را رسانه‌ای کنم.

او در پاسخ به این سوال که آیا ادعای این فرد همچون افراد دیگری که پیش از این مدعی نمایندگی اپل را داشتند و حتی در تهران فروشگاه راه‌اندازی کردند، نیست؟، گفت: من فعلا مجوزی از ایشان ندیدم اما می‌گویند مجوزهای مورد نیاز را از خود اپل آمریکا گرفته‌اند در حالیکه هنوز اسمی از وی روی سایت رسمی و نمایندگی‌های اپل نیست.

میرمهدی ابراز کرد: بنده موقعیت مکانی فروشگاه، انبار و محل ارائه خدمات پس از فروش ایشان و تجهیزاتی که در نظر گرفته‌اند را دیده‌ام و از این جهت کمی در نظرم نشست زیرا امکانات گسترده ای برای این کار در نظر گرفته است.

وی افزود: با این حال تا حال حاضر هیچ مجوزی نه از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نه کمپانی اپل از ایشان ندیده‌ام.

او در پاسخ به این سوال که معمولا نمایندگی‌های رسمی اپل با حضور مدیران ارشد این کمپانی افتتاح می‌شود، چگونه است که این فرد خودش می‌خواهد افتتاح کند؟، گفت: فروشگاه ایشان هنوز افتتاح نشده و شاید منتظر حضور مدیران اپل در ایران جهت افتتاح باشد.

غلامحسین کریمی همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از مذاکره نزدیک سه شرکت ایرانی برای اخذ نمایندگی اپل خبر داد.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: سه شرکت وقایع‌گستر فارس، آرین و سام سرویس مدعی مذاکره با اپل و اخذ مجوز نمایندگی محصولات این شرکت در ایران هستند.

وی ادامه داد: البته هنوز هیچ یک از شرکت‌ها مجوز نمایندگی رسمی و مجوز سازمان صنعت و معدن را ارائه نداده‌اند.

علی‌رغم لغو تحریم‌های بین المللی بعد از توافق هسته‌ای اما همچنان تجارت و حضور مستقیم کمپانی‌های آمریکا در ایران تحریم است.حال مشخص نیست که آیا ادعاهای صورت گرفته ، واقعی‌ست یا همچون گذشته بی پایه و اساس می باشد.

نظر شما چیست ؟

منابع : farsnews & tasnimnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*