محققان دانشگاه یوتا، لنزی به ضخامت یک ورق کاغذ تولید کردند

محققان دانشگاه یوتا، لنزی به ضخامت یک ورق کاغذ تولید کردند

برآمدگی قسمت لنز دوربین گوشی‌های هوشمند، همیشه برای کاربران مشکل‌ساز بوده و البته زیبایی طراحی گوشی را نیز تحت تاثیر قرار می‌داده است. اخیرا تیمی تحقیقاتی از دانشگاه یوتا موفق به تولید لنزی شده‌اند که ممکن است نیاز به این برآمدگی را در طراحی اسمارت‌فون‌ها از بین ببرد. با گجت نیوز همراه باشید.

تیم تحقیقاتی دانشگاه یوتا به سرپرستی پروفسور کامپیوتر و برق، Rajesh Menon موفق به ساخت لنزی به ضخامت یک ورق کاغذ شدند که به خوبی لنزهای قدیمی می‌تواند نور را متمرکز کند. تمرگز نور جزو مهم‌ترین مراحل تشکیل تصویر در دوربین‌ها است. تکنیک‌های حاضر برای تمرکز نور که بر پایه انعکاس هستند، از انحنا یا قوز بدنه لنز برای این کار استفاده می‌کنند اما در تکنیک جدید که انکسار نامیده می‌شود، ساختار میکروسکوپی بدنه لنز باعث تمرکز نور می‌شود.

برآمدگی موجود در قسمت دوربین گوشی‌های هوسمند، برای ایجاد فضای مناسب به منظور جاگیری لنز منحنی دوربین است. در صورت تولید انبوه این لنزهای جدید، نیازی به ایجاد چنین فضایی نیست و حتی ممکن است طراحی کلی بدنه اسمارت‌فون‌ها نیز نازک‌تر شود. البته باید منتظر تولید این لنزها باشیم تا مطمئن شویم آیا این فناوری جدید بر روی کیفیت عکس‌ها تاثیری دارد یا خیر.

منبع: androidheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*