طبق پیش بینی ها، ال‌جی امسال ۱۰ میلیون نسخه جی ۵ خواهد فروخت

کنگره جهانی موبایل برگذار شد و با محصولات جدید صنعت گوشی را از خواب بیدار کرد. ال‌جی و سامسونگ و البته سونی هر کدام پرچمداران جدیدی را با خود آورده بودند، اما آنچه که بیش از همه مورد توجه قرار گرفت بی شک ال‌جی جی ۵ بود چرا که معنای طراحی ماژولار را به تمام جهان نشان داد. ال‌جی جی ۵ به شکلی معرفی شد که  بسیاری آن را گوشی سال می‌‎‌نامند. اما بی شک آنچه که اهمیت دارد میزان فروش دستگاه است. با اینکه در سال های گذشته ال‌جی سال مالی چندان دل پسندی نداشت، اما به تازگی تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که جی ۵ بازار را برای ال‌جی بسیار بهتر خواهد کرد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

با توجه به گزارشی از وال استریت ژورنال، تحلیلگران شرکت های مختلف همگی بر یک نقطه نظر هم عقیده هستند و آن هم فروش بسیار خوب ال‌جی جی ۵ در سال ۲۰۱۶ است. طبق این گزارش، ال‌جی در این سال موفق خواهد شد ۱۰ میلیون واحد از جی ۵ به فروش برساند که اصلا برای کمپانی که تنها ۱۵ درصد بازار را در دست دارد بد  نیست.

به لطف تمرکز قوی ال‌جی بر ارائه محصولی با توانایی های موسیقی و تصویر برداری، Jefferson Wang یکی ار تحلیلگران گروه IBB  اعتقاد دارد که ال‌جی می‌تواند مردم را به خود جذب کند. موضوعی سامسونگ گذشته آن را در گلکسی اس ۶ با حذف باتری قابل حمل و درگاه کارت حافظه از دست داده بود. در حالی که امسال به گلکسی اس ۷ باز گشته است. اما  ال‌جی جی ۵  نه تنها این دو ویژگی را در خود جای داده، بلکه به لطف طراحی ماژولارش لوازم جانبی دارد که کاربران مجذوب خود می‌کند. از این لوازم باید به دوربین و ماژول هایی برای ارائه کیفیت صوتی بهتر اشاره کرد که جی ۵ را یک سر و گردن از رقیبان بالاتر قرار می‌‎‌دهد.

تحلیلگران دیگر بازار، مانند Jeff Fieldhack بر این باورند که اگر ال‌جی بتواند بازاریابی خوبی انجام دهد، قادر خواهد بود سهم بازار را از شرکت هایی مانند اچ‌تی‌سی، سونی و مایکروسافت گرفته و از آن خود کند.

نام و قابلیت های یک محصول اهمیت عمده‌ای برای بسیار از شرکت ها دارد و مسلما سامسونگ در این حوزه قوی ترین است، ال‌جی هم قطعا نیاز به کار سخت تری دارد. در  یک مثال ساده از برتری استراتژی های سامسونگ، پیش خرید گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج در حال حاضر آغاز شده و هفته دوم مارس نیز به دست مشتریان خواهد رسید. اما ال‌جی در تضاد با سامسونگ، پیش خرید محصول جدیدش را تا ۱۸ مارس آغاز نخواهد کرد و مطمئنا تا آوریل هم به دست علاقه مندان نخواهد رسید.

با این وجود، ال‌جی آرام آرام در حال گسترش سهم خود در بازار گوشی هوشمند است. چرا که سهمش را از درصد یک رقمی اکنون به کمک ال‌جی V10 به بیش از ۱۵ درصد از بازار رسانده است. حال اگر ال‌‌جی همچنان هوشمندانه عمل کند، در آینده جزو سه تولید کننده بر تر بازار خواهد بود.

منبع: androidheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*