آیفون 5c فاروک میتواند نام تروریست سوم را مشخص کند

دادستان: آیفون ۵c فاروک می‌تواند نام تروریست سوم را مشخص کند

پرونده‌ی تروریستی ساختمان سن برناردینو هر روز پیچیده‌تر می‌شود و ابعاد جدیدی به آن اضافه می‌شود. از سویی اپل تحت فشارهای بی سابقه‌ی دولت و نهاد‌های امنیتی برای نفوذ به آیفون تروریست به قتل رسیده قرار گرفته است و از سویی دیگر، اکثر کاربران از اپل درخواست می‌کنند که زیر بار این خواسته‌ی دولت نرود و امنیت دیوایس‌ها را به خطر نیاندازد. به تازگی دادستان پرونده صحبتی داشته است در رابطه با اینکه آیفون فاروک ممکن است مشخصات تروریست مرموز را فاش کند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

گزارش‌های جسته و گریخته از شاهدان میدانی حاثه‌ی تروریستی سن برناردینو (San Bernardino) نشان می‌دهد که گویا یک تروریست سومی هم در حادثه نقش داشته است که پلیس نتوانسته او را دستگیر کند. شواهد نه آنقدر قوی است که این موضوع را اثبات کند و نه به گونه‌ای است که تئوری وجود تروریست سوم را نقض کند.

رئیس پلیس شهر، Jarrod Burguan در گفتگویی اعلام کرده است که ماموران او نتوانسته‌اند این فرضیه را ردگیری کنند و احتمال وجود یک شخص سوم در این کشتار وجود دارد. طبق اسناد جدیدی که از سوی بازپرس بخش قضایی سن برناردینو تقدیم دادگاه فدرال شده است، درخواست رسمی جدیدی از اپل انجام شده است با این مضمون که ممکن است آیفون ‌۵c تروریست به قتل رسیده، یعنی Syed Farook، حاوی نام و یا مشخصات تروریست سوم باشد و پلیس بتواند هویت مجرم سوم را شناسایی کند.

WCPO_Syed_Farook_1449240938633_27877067_ver1.0_640_480

این درخواست می‌تواند جهت پرونده را تغییر دهد و اپل را با چالش جدیدی مواجه کند. مایکل راموس (Michael Ramos)، بازپرس پرونده در ادامه توضیح می‌دهد که افرادی در چند تماس ناشناس با اداره‌ی پلیس مدعی شده‌اند که تعداد تروریست‌ها سه نفر بوده است و پلیس باید نفر سوم را پیدا کند. راموس در ادامه حتی این فرضیه را مطرح کرده است که آیفون ۵c فاروک ممکن است دارای یک سیستم دفاعی باشد که در صورت نفوذ پلیس به آن، باعث تخریب شبکه‌ی کامپیوتری سن برناردینو بشود!

حالا باید دید آیا سیاستمداران تندرویی از جمله دونالد ترامپ با استفاده از این برگ برنده‌ی جدید، خواهند توانست اپل را وادار به بازگشایی آیفون فارک کنند یا تیم کوک موفق می‌شود مواضع خود و امنیت کاربرانش را در این پرونده حفظ کند. جالب است بدانید که تعدادی از بازماندگان حادثه نیز در تماس با تیم کوک از او درخواست کرده‌اند که در برابر فشار دولت تسلیم نشود.

گفتنی است که Syed Farook و همسرش Tashfeen Malik در یک حادثه‌ی تروریستی در روز دوم دسامبر، ۱۴ کارمند را در یک ساختمان اداری در شهر سن برناردینو به قتل رساندند و هر دوی آنها نیز در جریان درگیری مسلحانه با پلیس کشته شدند.

منبع: phoneArena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. بنظر من اگر اپل باعث شکسته شدن رمز ایفون مورد نظر بشه و طلاعات رو بده به پلیس اعتماد کاربرا ازش کن میشه، اگر هم این کار رو نکنه درسته که کاربرا حس اعتمادشون بیشتر میشه ولی باید توجه داشت این اقا باعث کشته شدن چند انسان شده و در این مورد بنظرم اپل میتونه همکاری کنه

  2. به نظرم اگه اپل بخواد این اطلاعات رو بده به پلیس خیلی درجه اعتماد کاربرانش به این سیستم عامل و این شرکت میاد پایین

  3. این قصه سر دراز دارد… :Worry: