دولت آمریکا کمپانی اپل را تهدید کرد؛ یا قفل آیفون را باز کن یا کد منبع ios را بده

دولت ایالت متحده‌ی آمریکا کمپانی اپل را تهدید کرده درصورتی‌که آیفون Syed Farook را هک نکرده و اطلاعات آن را در اختیار دولت قرار ندهد باید تمامی کد منبع ios و همچنین « امضای الکترونیکی شخصی » را به مقامات تحویل دهد. با استفاده از این دو آیتم، دولت می‌تواند گوشی آیفون ۵c متعلق به Syed Farook را هک کند. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

دولت آمریکا معتقد است که باید اطلاعات مفیدی در آیفون باشد که شامل نام تیر انداز سوم پرونده می‌شود که بعضی از شاهدین ماجرا به حضور او در صحنه‌ی جرم اشاره کرده‌ بودند. اپل در این زمینه گفته که ساخت نسخه‌ای که دولت آمریکا مد نظر دارد می‌تواند خطر آفرین باشد. اگر این کدها در دست افراد اشتباه و شرور بیفتد کمتر از یک فاجعه نخواهد بود و هر فردی که در دنیا از گوشی آیفون استفاد کند می‌تواند قربانی سرقت اطلاعات شخصی شود. در نهایت این تنش به وجود آمده میان دولت و کمپانی اپل امکان دارد تا دادگاه عالی آمریکا نیز ادامه پیدا کند.

با درخواست کد منبع ios و همچنین « امضای الکترونیکی شخصی »، دولت آمریکا قصد دارد تا به اپل فشار آورده و به نحوی این کمپانی را وادار کند تا از میان بد و بدتر به سمت انتخاب کردن گزینه‌ی باز کردن قفل آیفون ۵c متعلق به Syed Farook برود و دیگر نیازی به ساخت یک سیستم عامل جدید نباشد که دارای یک شاه کلید خواهد بود تا هر وقت دولت خواست بتواند آیفون‌ها و دیوایس‌های دیگری که بر روی آن‌ها سیستم عامل ios نصب شده را هک کند.

اپل و نمایندگانی از دولت آمریکا قرار است در بیست و دوم مارس (سوم فروردین) به پای میز دادگاه رفته و از خود دفاع کنند.

منبع: Phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. به احتمال زیاد این ها همه از قبل برنامه ریزی شده بودن :Conceited:

  2. اینا همه برای کنار گذاشتن یه مهره ی کوچیک تو دنیاس.
    شاید یه سیب گاز زده که زیادی بزرگ شده!

  3. به نظر من این ها همه از قبل برنامه ریزی شده بود تا دولت آمریکا رو به هدفش یعنی دستیابی به کدهای امنیتی اپل و دسترسی بیشتر و بهتر از زندگی و اطلاعات شخصی مردم (سیاست یعنی همین به خصوص اف بی آی)