فروش کالای قاچاق

فیلتر 700 وب‌ سایت ایرانی به‌خاطر فروش کالای قاچاق

سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز، از مسدودسازی ۷۰۰ وب سایت ایرانی به‌دلیل فروش کالای قاچاق در کشور خبر داد.

طبق آخرین اخبار داخلی، طرح مبارزه با قاچاق انواع کالا از ابتدای سال جدید به‌صورت جدی‌تر آغاز شده و در همین راستا، این طرح به مقابله با تارنماهای غیر مجاز پرداخته و طبق اعلام سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز، طرح‌های مقابله با قاچاق در سطح عرضه، هفته‌ای دو الی سه بار در حال اجرا و پیگیری است.

فیلتر سایت های متخلف؛ راهکار جلوگیری از فروش کالای قاچاق

طبق اعلام سخنگوی این ستاد، با توجه به این‌که این احتمال وجود دارد که تشدید برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه، وضعیت را تغییر دهد و کالای قاچاق بیشتر در فضای مجازی عرضه شود، مقرر شده تارنماهایی که کالای قاچاق دارند، ابتدا تذکر دریافت کنند و بعد مسدود شوند و در حال حاضر هم بیش از ۷۰۰ تارنما شناسایی و فیلتر شده‌اند.

فروش کالای قاچاق

حمیدرضا دهقانی‌نیا با بیان این‌که در حال حاضر مبارزه با قاچاق در مبادی ورودی، مسیر حمل و نقل، محل دپو و انبارش، سطح عرضه و فضای مجازی انجام می‌شود، گفت:

به دنبال این هستیم که مبارزه با قاچاق در پیش از مبادی هم انجام شود. اما آنچه فضا را برای قاچاق ناامن می‌کند، مبارزه در سطح عرضه است.

سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز با بیان این‌که از دی ماه سال گذشته، قرارگاهی با شش عضو شامل وزارت اطلاعات، فراجا، وزارت صمت، سازمان تعزیرات، سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی و با محوریت ستاد مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده، اظهار کرد کالاهای هدف این قرارگاه برای مقابله با قاچاق در سطح عرضه شامل لوازم خانگی، لوازم یدکی، پوشاک، موبایل ۱۴ و ۱۵ آیفون، دخانیات و لوازم آرایشی و بهداشتی است. در همین راستا اعضای قرارگاه در سال گذشته در یک طرح شش روزه، حدود ۴۰۰ انبار را مورد بررسی قرار دادند و با ۸۰ انبار برخورد شد که در نتیجه آن ۱.۵ همت (هزار میلیارد تومان) کالای محرز قاچاق جمع‌آوری شد.

سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز با اشاره به این‌که طرح‌های مقابله با قاچاق در سطح عرضه هفته‌ای دو تا سه بار در حال اجراست، بیان کرد با توجه به این‌که این احتمال وجود دارد که تشدید برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه، وضعیت را تغییر دهد و کالای قاچاق بیشتر در فضای مجازی عرضه شود، با هماهنگی‌هایی که پیش‌تر با معاون فضای مجازی دادستان کل کشور صورت گرفته است، تارنماهایی که کالای قاچاق دارند، ابتدا تذکر دریافت می‌کنند و بعد مسدود می‌شوند. در حال حاضر بیش از ۷۰۰ تارنما (وب‌سایت) شناسایی شده که کاملاً فیلتر شده‌اند.

همچنین بخوانید:
شدیدترین حملات DDOS به زیرساخت شبکه کشور، علت اختلال اخیر در اینترنت ایران معافیت تحریمی ارائه خدمات اینترنتی به مردم ایران به قانون تبدیل شد گزارش جدید اسپید تست از وضعیت سرعت اینترنت ایران در اردیبهشت ۱۴۰۳

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. قاچاق نیست. کاملا قانونی وارد میکنن
    چون شما جلوش گرفتید اسمشم به اشتباه گذاشتید قاچاق
    کالاها کاملا قانونی هستن و کاملا قانونی وارد میشن از نظر ما و ما ازشون مصرف میکنیم
    چون شماها بیعرضه هستین و نمیتونین جنس خوب تولید بکنید جلوی کالاهای باارزش مصرف بالارو میگیرید