بهترین اتومبیل‌های مفهومی نمایشگاه خودرو ژنو به روایت تصویر

در نمایشگاه ژنو امسال، سوپر اسپرت‌ها به وضوح جلوه‌ کردند؛ اما تولیدکنندگان در ضمیمه‌ی کار خود، خودروهای مفهومی را جای دادند که بخش وسیعی از جذابیت‌های این نمایشگاه را شامل می‌شد. ژنو مکان پرشکوهی برای مفاهیم ارزشمند دنیای خودور است؛ از کوپه‌های کلاسیک تاثیر گذار گرفته تا هیدروژنی های نوپا، همه و همه، سوئیس را خانه‌ی خود محسوب می‌کنند. به جهت آشنایی با مفهومی‌های امسال، در ادامه با گجت نیوز باشید.

اگر از کیفیت مفهومی‌ها بگذریم، مطمئنا کمیت خودنمایی می‌کند؛ با این وجود، برآن شدیم تا در پایین تعداد اندکی از خودروهای مورد پسندمان را شرح دهیم.

اوپل جی‌تی کانسپت

geneva-2016-concept-car-photos-30مفهومی جدید اوپل، از آن دسته خودروهایی است که در یک نگاه، آینده‌ی صنعت اتومبیل را نمایان می‌سازد. طی نمایشگاه، توجهات زیادی به خود جلب کرد و به همین سبب، قادر هستیم آن‌ را به عنوان یکی محبوب‎‌ترین‌های ژنو بیان کنیم. در واقع هیچ یک از عناصر عدم جذابیت در این طرح دیده نمی‌شود؛ به لطف تلفیق رنگ منحصر به فردش، به شکل وسوسه انگیزی مقابل دیدگان مخاطبان نمایان می‌شود. حالت انحنادار بدنه‌اش، چشم را نوازش می‌کند. در داخل هم آخرین تکنولوژی های موجود گرد هم آمده‌اند تا هیچ کاستی احساس نشود. اما در پایان، به درب و پنجره‌ای ثابت بر می‌خوریم که بیش از پیش حس آینده را تداعی می‌کند.

ایتال‌دیزاین Giugiaro GTZero

geneva-2016-concept-car-photos-52ایتال‌دیزاین تولید کننده‌ی کمتر شناخته شده‌ای است که امسال با خودرویی الکتریکی از سری GT پا به نمایشگاه گذاشت. با نگاه به تصاویر این مفهومی، تا حدودی به عجیب و غریب بودنش پی می‌بریم که  آن را غیر عملی ساخته است. جدا از این، برای قرار گرفتن در میان سوپر اسپرت‌های این نمایشگاه، طراحی بیش از حد طویلی دارد. همچنین دو دربه بودن آن، موجب اندازه‌ای بسیار کوچکش در نقش بار کش شده است. بنابراین، کانسپت جیوجیارو چیزی بیش از یک مفهومی غیر کاربردی محسوب نمی‌شود.

دی‌اس ای-تنس

geneva-2016-concept-car-photos-113تبحر سیتروئن بر نحوه‌ی خودنمایی در نمایشگاه ژنو است؛ به همین سبب، امسال مفهومی پر زرق و برقی به نام دی اس ( DS ) جدید را به ژنو آورد و به این ترتیب، کولاک به پا کرد. حتی اگر از جنبه‌هایی بین این خودرو و آئودی R8 و لکسوس LC500 تشابه پیدا کنید، ما هنوز هم دی اس را یکی از برترین‌های نمایشگاه می‌دانیم. نقطه قوت این مفهومی چشمگیر، طراحی منحصر به فرد سفقش است. مضاف بر این‌ها، خطوطی که روی پهلوها نقش بسته اند در کنار طراحی چراغ‌های جلویی، آن را به هیچ خوردو دیگری مانند نمی‌کند. موتور ای تنس توان ۴۰۲ اسب بخار را تولید می‌کند و آن را به سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت ( ۳۳۲ کیلومتر در ساعت ) می‌رساند. مطمئنا مورد توجه‌ترین مقوله‌ی موجود در این خودرو طراحی ظاهری آن است و در کنار آن رنگ فوق العاده‌ی بدنه، چاشنی جذابیت را دو چندان می‌کند.

موارد یاد شده، همگی در صدر لیست علاقه‌مندی‌های ما جای داشتند. اما همانطور که می‌دانید، مفهومی‌های امسال تنها به چند خودرو منتهی نمی‌شود. با این وجود، در پایین نگارخانه‌ای متشکل از مفهومی های ژنو ۲۰۱۶ تهیه کردیم و صمیمن امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

منبع: gizmag

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*