لانچر موشک خودمختار ارتش آمریکا

ارتش آمریکا از لانچر موشک خودمختار جدید خود رونمایی کرد

ارتش ایالات متحده از یک لانچر موشک خودمختار جدید چندمنطقه‌ای رونمایی کرده است. این پرتابگر ساختار نیروی انسانی آمریکا را متحول می‌کند.

حدوداً یک ماه پیش مرکز توسعه قابلیت‌های رزمی نیروی زمینی ایالات متحده (DEVCOM)، با موفقیت لانچر موشک خودمختار چندمنطقه‌ای (AML) را در یک رزمایش با شلیک واقعی به نمایش گذاشت. ارتش ایالات متحده که همواره به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان شناخته می‌شود، فاش کرد که این رویداد شامل پرتاب سه فروند راکت تمرینی بردکوتاه (RRPR) در یک مأموریت آتش توپخانه به صورت موجی بوده است.

همکاری انسان و ربات در جنگ‌های نظامی

دو هفته منتهی به این نمایش، تیم مذکور سه فروند راکت تمرینی بردکوتاه شلیک کرد که در مجموع شش فروند در میدان آزمای یوما شلیک شد. قابلیت‌های تحرکی نمونه اولیه AML شامل هدایت از راه دور، ناوبری نقطه‌ای و عملیات کاروانی نیز به نمایش درآمد. این تمرین توانایی پرتابگر را برای حرکت مستقل از موقعیتی پنهان به سمت نقطه شلیک، تنظیم جهت طبق دستور و دریافت فرامین کنترل آتش از یک کاربر راه دور برجسته کرد.

در رأس این رویداد که به رهبری تیم DEVCOM AvMC انجام شد، بر همکاری بین اپراتورهای انسانی و سیستم‌های خودکار تأکید شد. سربازان توپخانه صحرایی از گارد ملی تنسی، تمامی عملیات را در طول نمایش انجام دادند، در حالی که کارشناسان موضوعی از DEVCOM AvMC و GVSC بازخورد حیاتی را برای پیشبرد تکرارهای طراحی آینده جمع‌آوری کردند.

لانچر موشک خودمختار ارتش آمریکا

لانچر موشک خودمختار ارتش آمریکا

لوکاس هانتر، مدیر پروژه AML در مرکز هوافضا و موشک‌سازی DEVCOM، می‌گوید که این تیم موفق به اثبات امکان استفاده از فناوری‌های راه دور و خودکار برای اجرای آتش‌های دوربرد با دقت بالا شده است. این امر امکان افزایش قدرت آتش بدون نیاز به تنظیمات عمده ساختار نیرو و بدون به خطر انداختن جان سربازان ما را فراهم می‌کند.

این رویداد پربار در میدان آزمای یوما، ادغام فناوری خودکار در پرتابگر اصلاح‌شده سیستم موشک‌انداز توپخانه‌ای با تحرک بالا (HIMARS) را تأیید کرد. این دستاورد نقطه عطفی برای AML محسوب می‌شود و زمینه را برای مشارکت آن در رزمایش Valiant Shield 24 فراهم می‌کند.

سرگرد مایکل اس. لوری، افسر اجرایی گردان توپخانه صحرایی 1-181، گفت:

سربازان ما و گارد ملی تنسی از فرصت دیدن پیشرفت‌های برنامه AML و ارائه بازخورد برای شکل‌دهی به آینده آتش‌های دقیق برد بلند سپاسگزار هستند.» «اینکه بتوانیم پروژه AML را طی چهار سال گذشته از بدو تأسیس تا فعالیت در یک محیط عملیاتی دنبال کنیم، برای یک گردان HIMARS گارد ملی، تجربه‌ای منحصر به فرد است.

لانچر موشک خودمختار ارتش آمریکا

لانچر موشک خودمختار ارتش آمریکا

سرگرد لوری در ادامه گفت:

رؤسای پرتابگر ما که در آموزش عملیاتی و آتش واقعی حضور داشتند، به سرعت پیش‌بینی کردند که چگونه این لانچر موشک خودمختار می‌تواند ساختار نیروی فعلی ما را تقویت کند و قدرت مرگباری را افزایش دهد و مشتاق بودند که بازخورد خدمه را ارائه دهند. دستاوردهای مهندسان AML در DEVCOM AvMC در چنین مدت زمان نسبتاً کوتاهی واقعاً قابل توجه است.

مفهوم AML با استراتژی نوسازی ارتش ایالات متحده هماهنگ است که بر یکپارچه‌سازی ربات‌ها و خودمختاری برای افزایش کشندگی تأکید دارد. این پرتابگر خودمختار، بدون سرنشین و بسیار متحرک که توسط هواپیمای C-130 قابل حمل است، وعده می‌دهد که با افزودن پلتفرم‌های پرتابگر اضافی و سه برابر کردن عمق مهمات، قدرت آتش را بدون نیاز به افزایش اینکه نیروی انسانی افزایش یابد، تقویت می‌کند.

سرتیپ روری کروکس، مدیر تیم عملکردی مشترک آتش‌های دقیق بلندبرد، می‌گوید که آن‌ها به‌طور ماهرانه‌ای در حال ادغام انسان‌ها و ماشین‌ها در تشکیل‌هایی هستند تا از مزیت‌های ذاتی هر دو بهره‌مند شوند. تلاش‌های مشترک آن‌ها به انسان‌ها اجازه می‌دهد تا بهترین استفاده از زمین را برای انجام مأموریت پشتیبانی آتش تشخیص دهند و در عین حال بار و ریسک اجرای آن را به ماشین‌ها واگذار کنند.

با انتقال برنامه AML به تیم عملکردی مشترک LRPF و شرکای ASA (ALT) آن‌ها از آغاز سال مالی ۲۰۲۵، نمایش موفقیت‌آمیز آتش زنده، تعهد ارتش آمریکا به پیشبرد توانمندی‌های جنگ‌جو از طریق فناوری‌های نوآورانه و همکاری‌های مشترک با جنگ‌جو و صنعت را تأکید می‌کند.

در گجت نیوز بخوانید:
هر آنچه باید درباره سامانه دفاع هوایی پاتریوت بدانید؛ موفقیت‌ها، شکست‌ها و آینده چرا عصر ناو هواپیمابر سر آمده است؟ آمریکا از نسل جدید تانک ترسناک بردلی رونمایی کرد خودروی رزمی M10 بوکر (M10 Booker) معرفی شد؛ تانک مرگبار جدید ارتش آمریکا ادعای عجیب اسنایپر برتر آمریکایی: سلاح‌های زمان شوروی بهتر هستند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*