بازیابی انرژی تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید

با سیستم بازیابی انرژی در تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید آشنا شوید

تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید به سیستم بازیابی انرژی مجهز شده که می‌تواند انرژی آزاد شده از فرایند ترمز کردن را ذخیره کند. در ادامه با ویژگی‌های این سیستم و کاربردهای آن آشنا می‌شویم.

سیستم بازیابی انرژی یا سیستم خودشارژ شوندگی یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های خودرو هیبرید و پلاگین هیبرید به‌شمار می‌رود که قادر است انرژی تولید شده توسط موتور بنزینی یا انرژی آزاد شده از طریق ترمز کردن را در باتری لیتیومی خودروهای انرژی نو ذخیره نماید و مجددا برای استفاده به کار گیرد.

یکی از برتری‌های بارز خودروهای پلاگین هیبرید، امکان استفاده از شارژر برای شارژ خودرو از طریق درگاه موجود برای اتصال برق شهری به باتری لیتیومی است که در حالت بیشینه، امکان رانندگی کاملا الکتریکی تا محدوده 80 کیلومتر را در اختیار شما می‌گذارد؛ اما اگر به علت سفرهای خارج از شهر یا هر دلیلی امکان استفاده از درگاه شارژ را ندارید، جای نگرانی نیست.

شما قادر هستید به‌سادگی و از طریق مانیتور خودرو، سیستم خودشارژ شوندگی را به‌نحوی مدیریت کنید که خودرو با اتکا به موتور بنزینی و سیستم بازیابی انرژی مانند یک خودرو هیبرید معمولی به راه خود ادامه دهید.

تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید

بازیابی انرژی در تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید

برای آگاهی از نحوه مدیریت انرژی در تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید، روی مانیتور 24.6 اینچی به قسمت هیبرید پاور (Hybrid power) می‌روید. در این قسمت دو حالت Battery mode, Automatic mode, وجود دارد که در ادامه آشنا می‌شوید:

  • حالت باتری (Battery mode)

این در این قسمت دو گزینه بازیابی اجباری انرژی (Force Power) و بازیابی هوشمند انرژی (Battery retention) وجود دارد که بسته به هر وضعیت چگونگی خودشارژی را تعیین می‌کند که آیا شارژ شدن باتری از طریق موتور بنزینی در اولویت قرار دارد یا خیر.

  1. بازیابی اجباری انرژی (Force Power)

با انتخاب این حالت، شارژ باتری توسط موتور بنزینی در اولویت قرار دارد و موتور بخشی از انرژی خود را در حین توقف یا حرکت به باتری منتقل می‌نماید و باتری با سرعت بالاتری به میزان تعیین شده در تنظیمات شارژ می‌شود. این حالت عمدتا در سرعت‌های بالا یا در مسیرهای کوهستانی یا مسافت‌های طولانی استفاده می‌شود.

  1. بازیابی هوشمند انرژی (Battery retention)

در این شرایط بسته به نحوه رانندگی شما باتری شارژ می‌شود و فرآیند خودشارژی به صورت خودکار انجام خواهد شد. خودرو با در نظر گرفتن وضعیت رانندگی، باتری را به‌صورت هوشمند به میزان تعیین شده در تنظیمات شارژ می‌کند.

  • حالت خودکار (Automatic mode)

اگر از تنظیمات دستی در قسمت حالت باتری صرف نظر کنیم، حالت خودکار دومین گزینه پیش روی شماست که به‌صورت خودکار و بر اساس سناریوهای مختلف باتری را شارژ می‌کند. معمولا مناسب شرایط ترافیکی یا دائما در حال تغییر است.

تیگو 8 پرو پلاگین هیبرید با بهره بردن از تکنولوژی روز دنیا و بهره‌مندی از تکنولوژی پلاگین هیبرید از مزیت ویژه خودروهای برقی و هیبرید برخوردار است و می‌تواند تا 75 کیلومتر به‌صورت کاملا برقی و یا 950 کیلومتر به‌صورت ترکیبی با استفاده از باک بنزین پر و باطری برقی کامل پیش برود.

فونیکس NEV با مونتاژ اولین خودرو پلاگین هیبرید در ایران، اولین قدم‌ها را برای تحول در صنعت حمل و نقل برداشت و با فراهم کردن شبکه فروش و خدمات پس از فروش گسترده، به دنبال فراهم کردن یک ارتباط دو طرفه آسان با مشتریان برای بهره‌مندی از مزیت‌های پرشمار خودروهای انرژی نو است که در سراسر جهان و کشورهای توسعه یافته گسترش پیدا کرده است.

ویدیو مرتبط
همچنین بخوانید:
فونیکس فناوری بومی‌سازی شده PHEV را در نمایشگاه تحول صنعت خودرو معرفی کرد نقش باتری های لیتیومی در خودروهای پلاگین هیبرید چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*