فاکس‌کان مبلغ پیشنهادی خود برای خرید شارپ را کاهش داد !

شرکت ژاپنی تولید وسایل الکترونیکی شارپ چندی پیش به فروش گذاشته شد. مدتی پیش گزارشی مبنی بر اینکه شرکت تایوانی فاکس‌کان ( Foxconn )، مشتاق به خرید شرکت شارپ ( Sharp ) است، منتشر گردید.اکنون خبر جدیدی منتشر شده که بر اساس آن ، ظاهرا اکس‌کان مبلغ پیشنهادی خود برای خرید شارپ را کاهش داده است !


البته کمپانی تایوانی فاکس کان تنها شرکت کننده‌ی این مزایده نیست و در لیست اصلی شرکت کنندگان این مزایده، نام شرکت فناوری های اینترنتی ژاپن ( INCJ ) نیز به چشم می‌خورد. تحلیلگران عرصه بازار تکنولوژی عقیده بر آن دارند که اگر کمپانی شارپ توسط یک شرکت خصوصی خریداری شود بهتر از یک شرکت دولتی – ژاپنی خواهد بود. بعضی از منابع اذعان دارند که سامسونگ ( Samsung ) نیز علاقه‌ی خود را برای خرید این شرکت ژاپنی تبار اعلام کرده است.

بنابر گزارشات منتشر شده، سازمان دولتی INCJ ژاپن یک پیشنهاد ۲.۷ میلیارد دلاری ( ۳۰۰ میلیارد ین ) داده است، ماه گذشته نیز شرکت تایوانی الاصل Foxconn پیشنهاد ۴۸۹ میلیارد ینی ( ۴.۳۹ میلیارد دلار ) به شارپ داده بود، اما بر اساس اخبار جدید ، در عین ناباوری این پیشنهاد به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ین ( ۸۹۸ میلیون دلار ) کاهش یافت. آنالیزگران عرصه‌ی اقتصاد، دلیل این کاهش را بدهی های فاش نشده‌ی فاکس کان دانستند.

کمپانی فاکس کان ( Foxconn ) بر خرید شرکت شارپ اصرار و پافشاری زیادی دارد. با توجه به اینکه شارپ در مرسام FY2016، که هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد، محصولات زیادی برای معرفی دارد. با وجود اینکه شرکت شارپ چندی است که در سرازیری و رکود اقتصادی افتاده، اما فاکس کان عقیده بر “پرداخت کمتر، سود بیشتر” دارد. در هر حال و با وجود کاهش مبلغ پیشنهادی شرکت فاکس کان، سران دو شرکت در این ماه جلسه‌ای برگزار می‌کنند و ابعاد و موقعیت اقتصادی شرکت را بررسی خواهند کرد. سهام داران شرکت شارپ از سود کم آن ناراضی نیستند بلکه چیزی که آنها را ناراحت می‌کند، عملکرد بسیار بد این شرکت در چند سال اخیر است. شاید فاکس کان با بدست گرفتن این شرکت ژاپنی، تحولی در آن ایجاد کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*