مشکلات امنیتی iMessage با بروزرسانی iOS 9.3 برطرف خواهند شد؛ اپل ایمن‌تر از گذشته

دعوای بین اپل و اف بی آی به یکی از داغترین موضوعات دنیای تکنولوژی تبدیل شده است. اپل نیز جهت جلوگیری از هرگونه هک شدن دستگاه‌هایش، قصد دارد تا با ارائه بروزرسانی iOS 9.3، تمامی مشکلات امنیتی پیام رسان iMessage را برطرف کند.

رمزگشایی یک موضوع داغ جنایی منجر به آن شد که محققین دانشگاه جانز هاپکینز قادر به شکستن پیام‌های رمزگذاری شده اپل در پیام رسان iMessage شوند. هنگامی که این خبر رسانه‌ای شد، بسیاری از کاربران آیفون‌ها ابراز نگرانی کردند. حال اپل اعلام می‌کند تمامی این مشکلات امنیتی که منجر به شکسته شدن پیام‌های رمزگذاری شده کاربران می‌شوند، با بروزرسانی iOS 9.3 برطرف خواهند شد.

با توجه به درگیری بین اپل و اف بی آی این امکان وجود دارد که اف بی آی جهت هک کردن یک گوشی اپل، از تیم محققین دانشگاه جانز هاپکینز کمک بخواهد.

در حال حاضر روزنه موجود در اپلیکیشن iMessage این امکان را به هکرها خواهد داد تا بتوانند به پیام‌های شما دسترسی پیدا کنند. هرچند که این قضیه به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد. درواقع هکر می‌بایست توسط حدس زدن رمز‌ها، متن پیام شما را کشف کند.  متیو گرین، نام محقق ارشد تیم دانشگاه جانز هاپکینز است که به صورت رسمی این قضیه را اعلام کرد. او می‌گوید که در انتظار بروزرسانی جدید اپل است تا دوباره این پیام رسان را به آزمایش امنیتی درآورد.

کمپانی اپل در اینباره گفته است:

” اپل سخت مشغول کار بر روی امنیت تمامی نرم افزار‌هایی‌ است که تا به حال منتشر کرده است. تیم محققین ما درحال شناسایی این اشکالات بوده بنابراین می‌توانیم به زودی این اشکالات را رفع کنیم. ایجاد امنیت نیازمند فداکاری بوده است و ما از توسعه دهندگان و همچنین محققینی که ما را در این راه حمایت کرده اند تشکر می‌کنیم.”

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*